Windows boot manager problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Apr 6, 2015.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Imam jedan problem kod komsije , u zadnje vrijeme mu se racunar cudno ponasa , tj kad ga upali krene da boot-a windows i izbaci poruku "windows boot manager 0xc00000e9", nakon toga imam opcije "start windows normally" i "repair" , kad odem na normally opet isto dobijem , medjutim kad odem na repair , on odradi svoje , resetuje se racunar i opet sve radi normalno , ali nakon 2-3 dana opet isti problem i opet mora repair i tako u krug...

    Ima li kakvog lijeka da se to sredi a da ne moram ponovo instalirat win ?

    Windows 7 32bit.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    nesto mu nije u redu sa konfiguracijom pa dolazi do restarta "nenormalnim" putem. Moze biti bsod ili da racunar zastopa pa on mora iskljuciti duzim drzanjem power dugmeta. Znaci treba otkloniti taj uzrok zbog kojeg racunar ili ne moze normalno da se iskljuci ili restarta ili dobije bsod. Pitaj ga desava li se sta takvo.

    EDIT: Moze biti i do virusa ili malware-a, prvo procesljaj nekim dobrim alatima za tu svrhu, a moze biti i hardverski problem.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ja sam mu vec dva puta radio repair , sa resetovanjem i gasenjem nema nikakvih problema , gasio sam nekoliko puta , resetovao.. pokusavao na sve nacine da izazovem taj problem ali uvijek se upali bez problema , ali dva dana poslije , nicim izazvan opet zajebava.. Ima kaspersky AV i vec 3 godine nikakvih problema sa sistemom...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa jel mu se restarta sam ili zablokira nakon ta 2 dana, jesi li ga pitao?
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ne restarta se sam , nisam to nigdje ni napisao , nego sam rekao da se racunar resetuje nakon repaira i onda sve radi normalno. Racunar ne blokira , ne daje nikakve simptome da se vise nece windows pokrenuti nakon gasenja i slicno. Znaci covjek sasvim normalno radi sa Adobe programima , navece ga normalno ugasi , ujutro krene da upali i dobije tu poruku sa boot managerom .. ja mu uradim repair i opet racunar radi dva dana i tako u krug..
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam ni reko da si napiso vec da ga pitas, jer ocito da se nesto desi dok ti nisi tu ili su duhovi :D

    EDIT: Procesljaj hdd sa hdtune na bad sektore, moguce da mu se stvaraju bad sektori na boot dijelu hdda.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Ok , nesporazum :D
    Pregledat cu mu kasnije i hdd sa hdtune , ako ne bude ni tu nista , reinstalirat cu mu racunar.. ne znam sta bih drugo jer sam mu vec nekoliko puta radio repair..