windows explorer

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ado_sa, Nov 17, 2009.

  1. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Imam problem na kompu, kada zelim otvoriti particiju u My Computers, izbaci mi prozor, u kome sa liste trebam da izaberem program da bi otvorio particiju.........i preko browse nadjem wind.explorer i tako ga jedino mogu otvoriti. Kako da namjestim automatski da sam otvara bez ovih upita ? :)
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Stavi kvakicu pored onog
    always use selected program ....
    valjda je to to :mrgreen:
     
  3. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    pokusao sam ali nije mi aktivna ta opcija, tako da nemogu na taj nacin uraditi...... :D
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nije nego je to neki virus. Bilo je davno na forumu 100ak ovakvih tema. Kad desni klik uradis na particiju samo ima open with, je li to to? Ako jest onda search foruma odradi.
     
  5. Toka

    Toka Aktivista

    Slazem se sa Selvinom, imao sam isti slucaj kod prijatelja i 99% je virus koji onemogucava automatsko otvaranje
    pomocu explorera, nego od korisnika trazi da odabere na koji nacin da se otvori ( Open with).
    Taj problem sam rjesio formatiranjem diska, jer mi se nije dalo traziti druge nacine.
    Preporucujem takodje da lijepo potrazis na forum tu vrstu problema da li je i kako rijesen te da
    ako uspijes da napises kako si to ti uradio.
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Prikazi skrivene i sistemske fajlove, udji na tu paticijui izbrisi autorun.ini. To bi trebalo biti to :D
     
  7. daco87

    daco87 Aktivista

    kao sto bi drug Avast rekao: upozorenje virus je pronadjen................
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Malwarebytes' Anti-Malware ce pomoc :)
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Spybot Search & Destroy - http://www.safer-networking.org/en/download/index.html

    Topla preporuka.

    Koristim NOD32 i Spybot S&D, odlicno rade. Prosli put kada mi je usao virus (spysheriff lolz) dok sam koristio MSE, skenirao sam sa NOD32, nasao je podosta virusa. Medjutim, spysheriff je ostao. Skinuo sam Spybot S&D i poslije jednog scana, sve je uklonio sto NOD32 nije mogao.