Windows se ne dize,problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by samzy, Sep 6, 2008.

  1. samzy

    samzy Novi član

    cesto mi se desava da kad palim racunar windows se ucitava do krajnje tacke gdje pise welcome.tu stane i nista dalje.restartajuci racunar par puta proradi ali mi nije to ok pa ako ima ko kakav savjet neka predlozi sta ciniti
    unaprijed zahvalan
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Nerijetko tu pomogne TuneUp Utilities (Registry Cleaner) a provjeri također u Tune-u šta ti se sve starta sa windowsima, pa nepoznato ili ono za što smatraš da ne bi trebalo, ukloni.

    Ako ni to ne pomogne, repair instalation windowsa. U najgorem slučaju format...Ništa strašno :)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma samo u par poteza:
    1) podesi u biosu da boota sa dvd-rom drivea, ako vec nije podeseno
    2) ubaci windows cd, te idi na opciju recovery console
    3) komandom chkdsk /p uradis popravku
    4) gotovo :)

    Naravno, ako upali.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ma format i tačka. Ujedno riješiš i problem sa onim programom što ti ne valja.
     
  5. Toka

    Toka Aktivista

    Davno se i meni takav problem desavao,kod mene je bila ispaznjena baterija na maticnoj(mozda je kod tebe neka druga greska,(driver,fali neki dll,itd..),tako da svaki put dodje do welcome i stane.
    Ja sam to rijesavao sa Ctrl+Alt+Del i tek bih onda vidio da mi je izbacio poruku da mi nesto nije uredu sa satom,samo kliknem Ok,i on se upali.Tako da ti racunar mozda odmah tu izbaci neko upozorenje,ali ti ga ne vidis.