Windows XP Pro SP2 :: 32 ili 64 ?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by esco, Aug 22, 2007.

  1. esco

    esco Novi član

    Imao sam mašinu sa XP sp2 32-dvo bitnu. Kupio sam novu mašinu (
    Intel Core2Duo E6750
    ASUS P5VD2-MX SE, LGA 775, FSB 800, DDR2/533 dual chanel
    RAM : DDR2 2GB 667 MHz 240 pin JetRam Chip
    HDD WD 250GB WD 2500 JS Serial ATA II,8 MB Cache, 7200 rpm
    ATI Radeon RX 1650 PRO 512 MB,
    .... itd).
    Pitanje glasi: Kako mogu biti siguran koji mi je XP na novoj mašini tj.
    da li je 32 ili 64-bitni? (XP je instalisan od strane prodavača konf).
    Pozdrav.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako imas dva IE-a, 32-bitni i 64-bitni, npr. Tad je 64-bitni XP. Takodjer, kod 64-bitnog postoje mape za 32-bitne i za 64-bitne programe, odvojeno.

    Ili mozes pogledat u nekom od sistemskih utility-ja, everest npr.

    Najlaksi nacin od svih je: My Computer->Properties :smt003

    BTW sto bolan uze X1650Pro 512MB, i sto tu plocu? :?
     
  3. esco

    esco Novi član

    Tražio sam ploču P5B, ali su kao "imali silnih problema" jer im je zamrzavao sys. i šta ti ja znam,
    pa su onda kao prvu alternativu izabrali P5VD2-MX SE.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Plocu nisi mogao goru izabrati.

    Mislim, ako vec imas E6750 red bi bio da mu kupiš barem neku jeftinu verziju ploče sa p35 chipsetom ili eventualno P965
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Saznat ce tako sto odes u My Computer i tamo ako imaju 2 foldera i to pod nazivom "Program Files" i "Program Files(x86)". Takoder, pri loadu XP-a 64bitnog, pojavi se onaj logo i ispod ti pise velikim slovima "Windows XP 64-bit edition". Desni click na My Computer pa na Properties - i tu ce ti pisati da je XP 64bit ako ti je vec on instaliran.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dosta ba shuplje. P5VD2-MX SE nije losha ploca.
    Sigurno nije najbrza,nema mozda super hidro turbo quad pumped fsb over clocked kurblu al definitivno dosta pljuvanja.
    Kvari se manje od 965 ploca,ima redovne update biosa, za razliku od jeftinih 965g i g33 chipseta ima kakav takav raid (ali ga "ima").

    I da P5B ima problema sa fushnom memorijom i da imaju trenutnih problema sa 6*50 serijom c2d procesora neke rade neke ne rade.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema P5B problema sa memom nego je 965P-DS3 ta koja ima problema. To ako P5B zeza sa E6x50 serijom je do BIOS-a.

    P5VD2-MX SE nije losa ploca, ali je grehota ubacit E6750 u nju. Uvijek cu radije kupit kvalitetnu plocu nego ic ulagat u proc ali to sam samo ja. 8) Najveca mana te ploce je sto je single-channel. Jedino sto bi valjalo je ubacit kakav proc sa 800MHz FSB-om i 800MHz memu. Al to ne moze jer ploca ne podrzava 800MHz memu :mrgreen: