Windoye ne prepoynaju F particiju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shenron, Feb 10, 2006.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Evo i ja imam problem jean ... :lol:

    Neki dan mi crkla maticna, pa sam morao kupit novu, nisam imao izbora jer mi je hitno trebala nova, pa sam uyeo neku Gigabyte GA 7VM400AMF ... sranje ploca...al posluzila je...

    e sad...posto nisam imao vremena za reinstall windoza ni za bilo sta...samo sam prikopcao novu plocu i upalio komp...nakon pocetne yajebancije sa driverima...to sam sredio al ostao je jedan problem... Windoye ne prepoynaju F particiju... Kad kliknem kaze da nije formatiran i da kliknem yes ako hocu formatirat, a ja to necu jer imam pun kupus vaznih podataka od kojih mi se jako tesko oprostiti.

    Sad sam se prikopcao sa linuxa, Knoppix 8) , i osim sto ne ynam tipkat kako treba na US tipkovnicu, skuzio sam da on prepoznaje F particiju, ali fali mi doooosta podataka sa njega...tocnije fali oko 40GB podataka...

    Pa sad...ima li neki software ya linux ili windoze sa kojim bi mogao vratiti podatke nazad?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Znači još nisi reinstaliro Windowse?

    Samo oprezno, oprezno...
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajd neka i ti imas problem pa makar:D

    Ja bih na tvom mjestu probao skopcati disk na neki drugi komp. Spasi sto ti treba i onda formatiraj particiju. Ako su obrisani podaci, onda probaj sa Active Undelete, R-Undelete, File Scavenger, ili Undelete 5. Ja koristim Active Undelete, i u oko 80% slucajeva uspjeva vratiti podatke. Jednom nisam uspio, ali podaci su bili vec dugo obrisani, i vjerovatno je preko njih bilo zapisivano vise puta.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Imao sam i ja jednom slican problem i ovako sam ga rijesio:

    1. Spremio sam na jednoj particiji dovoljno slobodnog prostora da moze stati citava druga particija.

    2. Sa nekim boot programom ne sjecam se sad imena dacu ti ime kasnije sam iz dosa kopirao sve podatke sa d: na c: (50 GB-dva i po sata)

    3. Formatirao d: particiju

    4. Sve radi

    EDIT: bila je neka specijalna boot verzija norton ghosta. Ni ja u windowsima nisam mogao otvoriti particiju (do you want to format now)
     
  5. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Jednostavno prikopcaj hard disk na drugi comp i vidi sta ce da se desi.