Wireless i adsl

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by DaDoXy, Mar 13, 2010.

  1. DaDoXy

    DaDoXy Novi član

    ej pozdrav ljudi...imam jedan mali problem...mama ima laptop i kupila sebi router da moze na internet preko wirelessa...eh sad kad je to uzimala stavili su joj automatski da se konektuje i normalni racunar kad se upali...eh sad ja se nemogu normalno diskonektovar ustvari nigdje mi ni ne pokazuje stanje konekcije...i naravno nemogu na FREE ZONU...kako da sad uradim da se normalno konektujem kad ja zelim a ne automatski kad se pali racunar...hvala unaprijed

    D.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako mislis koristiti istovremeno wireless, onda ne mozes.
     
  3. DaDoXy

    DaDoXy Novi član

    mah nemoram koristit...znaci posto mama samo navece bude na laptopu i surfa...znaci kako da napravim sebi ponovno normalnu konekciju...al da mogu naprimjer ujutro bit normalna konekcija i kad njoj treba wireless da se na njega prebacim...inace noob sam pa ako vam nije mrsko pisat da mi to pojasnite...hvala unaprijed

    D.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možeš otici u postavke routera i na username dodati @bihnet
    Tada ćeš biti na freezoni. Kada oces opet na internet samo izbrises to @bihnet
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    moras zaboraviti na "normalnu" pppoe konekciju ako ne zelis svaki dan na novo konfigurisati postavke.

    ako zelis koristiti free zonu prati upute koje ti je dao renno. ako ne znas kako uci u postavke routera, pogledaj uputstvo koje je doslo uz njega. to ti je najbrzi i najjednostavniji postupak da se nabacis na free zonu a da ne prckas puno oko postavki.
     
  6. DaDoXy

    DaDoXy Novi član

    eh hvala vam puno ljudi...icu na taj jednostavni nacin :)

    e da jos samo ovo znaci nemogu nikako imat wifi i ono normalno connect disconnect? :cry:
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mozes ako ti wireless router podrzava ap mod rada, prebacis ga u ap, upalis istovremene sesije ikonektujes se nezavisno

    Opcija dva, ti se fizicki spojis na adsl modem, a router podesis za automatsko konektovanje, s tim da opet moras upaliti istovremene sesije
     
  8. DaDoXy

    DaDoXy Novi član

    :S d link di 524 mi je router...i sta sad one nazad kablove prebacim i dobijem normalnu konekciju a kad ocu da se ukljuci wireless onda opet vratim...i ovo kad ocu na free zonu na najjednostavniji nacin jel odem na 192.168.0.1 i kad se logujem stavim @bihnet :S jaj kako se ne mogu kad sam noob... :S al jbg mora se naucit nekad...hvala vam svima...

    D.
     
  9. almir1011

    almir1011 Novi član

    Pozz...

    Imam iste komponente kao ti, ali nemam iskustva sa mrežom. Dakle, imam desktop računar na ADSL i telecomovo smeće od modema, nabavio sam router D-Link DI-524 da bih se mogao konektovati preko laptopa ili iPoda. E sad, nije mi jasno to kako da napravim ispravnu konekciju da kada ponovo vratim kablove samo na modem, da ne koristim Wi-Fi idem na regularno connect na net i free zonu. Bez obzira jesam li spojio wireless router ili samo modem, komp mi je stalno konektovan na net i ne mogu na free zonu, niti mogu ići na regularnu konekciju. Imam Windows 7 Ultimate, ako mi neko može pomoći bio bih zahvalan, nemam iskustva u umrežavanju i ova obješnjenja su mi "malo" strana, drugim rječima, treba me k'o slijepca voditi kako to da napravim.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili možeš modem prebaciti u bridge mod pa onda mozes napraviti PPPOE konekciju preko koje ces se konektovati na ono "connect".
    Trebao si uz modem dobiti upute za to.
    Ako ne... koji ti je modem?
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da ne otvaram novu temu.
    Dakle,kod mene slicna situacija.Laptop sa wirelessom a vamo desktop.Adsl konekcija sa modem/routerom paradigm onaj.
    E sad.Ja imam dvije mrezne kartice na desktopu.Aktivirane su mi simultane.S tim da mi je jedna mrezna na desktopu iskljucena.
    Da li to znaci da ako ukljucim i dr mreznu i onda sa njom spojim direktno modem/router da cu moci normalno pozivati pppoe konekciju!?A na dr mreznu povezem wireless router i na njemu namjestim da se automatski konektuje na neku dr konekciju(dr account)!?
    Da li je ovo moguce!?Znaci da sam na desktopu istovremeno konektovan na jednu konekciju preko modema,a na laptopu na dr konekciju preko wireless routera!?
    I naravno da li moram iskljuciti dhcp na modemu!?
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Izgleda da sam ipak trebao novu temu da otvorim:)