wireless i free zona ...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pepe_le_pew, Dec 29, 2007.

  1. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    lm imam dva kompa i da bi oba imala net uzeo sam wireless router ( http://www.dlink.com/products/?pid=316 ) ..
    e sad, uspio sam uspostavit konekciju, tj oba kompa mogu na net, te sam uspio napravit mrezu, da mugu dijelit muziku i slike itd ..
    al me zanima kako da uspostavim free zonu ... i da recimo postoji mogucnost da je jedan komp na free zoni drugi na netu ... cuo sam da router treba podesit na brdge mode pa jos nesto uradit ...
    zasad to funkcionise ovako: iz adsl modema (siemens speedstream) ide kabal u router, iz routera jedan komp se konektuje direktno, drugi wireless .. prijasnji nacin (ono da regularno namjestis u network conections - set up a new conection pa dalje __next next znate vec) ne ide ...

    evo kako to izgleda ... ovo internet conection je uvijek ukljuceno, znaci prakticno je stalno na netu (..sto je malo i nezgodno kad zelim skidat nesto sa rapida, al se to da diskonektovat kad odem na http://192.168.0.1/ (web interface za router) tako da i nije problem ..)

    [​IMG]
     
  2. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Ukopcaj modem u jedan od ethernet portova na routeru.I onda koristi te PPPoE konekcije sto su ti vec napravljene , isto kao da je modem direktno skopcan na taj racunar sa kojeg se konektujes.
     
  3. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    uh ..kolko sam se gnjavio a tako jednostavno :) .....

    hvala velika :)
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako si iz tuzle i okoline onda mislim da ti to nece raditi, odnosno znam da se raja zalila da im ne radi.
     
  5. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    ma radi ..iz sarajeva sam ugl ...

    ali me zanima ako znate slucajno zasto kad recimo kopiram nesto sa jednog kompa na drugi, obavezno (evo cetiri puta zaredom mi se desilo) ..nakon desetak minuta pojavi se onaj microsoftov error report, kaze generic host failed bla bla ..i jos zaledi skroz konekciju, tj ne radi internet, i ne mogu disable pa ponovo enable, vec moram oba racunara restartovat .... i ovo se desava kad je jedan od kompova konektovan na net, inace ne (bar ne dosad)

    dok je bilo sa modemom ustekanim u wap, ovo se nije desavalo ...
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    hvala ... trebao sam potrazit, istina ...
     
  8. WERTHER

    WERTHER Novi član

    I jos ti jednu stvar preporucujem , uradi upgrade firmware-a na routeru.