Wireless problemi

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GW, Jul 6, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Konfiguracija je sljedeća:
    adsl modem > micronet bežični ruter (SP916GK) > 2 umrežena pc-a (laptop i desktop). Sve se to nalazi u stanu oko kojeg imaju još 3-4 bežične mreže. Zbog toga su valjda smetnje. Dakle problem je u jačini signala. Laptop stoji 2 metra pored rutera i ima stabilnu konekciju (oko 80% signal), desktop je udaljen nekih 5 metara i odvojen je sa 2 zida. Desktop jedva da ima signala (10-20%) i net ne može biti nikako stabilan. Ruter ima 18 dB antenu.

    Zanima me šta je potrebno da se ova mreža dovede u red. Jača antena za ruter? Ili bi opet bilo smetnji zbog drugih mreža. Nemam baš iskustva sa bežičnim mrežama, pa molim one koji znaju za pametan prijedlog.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    izaberi neki drugi kanal ako se moze podesiti na routeru
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bez obzira, da je 100 drugih routera oko tvog, ne mogu prouzrokovat da se signal pokvari vise puta na 5m. Gdje ti router stoji ? Da nije do prozora ili slicno ? Kako ti antena stoji na routeru ? Na kompjuteru, itd itd.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Napisao sam u prvom postu lokacije, samo bih dodao da su zidovi betonski i da su antene omni. Enivej, danas ću probati sa drugim kanalima i možda premjestiti ruter u hodnik između dva računara.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ruter ne mogu premještati,kanale sam probavao i malo su pomogli ali ne dovoljno.Bolja antena je sljedeći korak.