Wireless Router za Cable-modem i još pokoje pitanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by eddie lexx, Dec 5, 2009.

  1. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Eh ovako, pošto sam ja totalni mutant kad je u pitanju umrežavanje, tražim malo helpa.

    Trebam da kupim wireless router, da share-am konekciju sa svog kablovskog modema sa nekoliko jarana koji zive u mojoj zgradi, posto sva 4-orica jarana imaju laptope, a ja imam neku p3-cu i Nokiu 5800XM sa wirelessom. Eh, sad, ono što me brine je, da li ja to mogu sve podesiti, posto imam samo USB konektor na kompu, a nemam onaj mrezni, tako da ne znam hocu li moci podesiti taj ruter. ili da samo ustekam mrezni kabal iz modema ( Motorolin onaj uski kablovski modem sa USB i LAN konektorom) u ruter, i sve ce proraditi ( u sto cisto sumnjam :D), a da komp i dalje ostane konektovan na net preko USB kabla, mislim, moze li ovaj Motorolin modem da daje isgnal na oba izlaza istovremeno. I imaju li routeri neki USB port, pa da ja preko njega sve podesim. Pomazite kako umijete :):) I da, kako da napravim da mi taj router daje signal bez ikakvih zakljucavanja, posto imam unlimited internet, pa da se ne peglam sa tim zastitama :)
    I da, gdje ima kupiti najjnajjnajjjeftiniji router takav. Nisam bas pri lovi. xD Fax :S
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1. moras sve spojiti preko routera tj uzeti mreznu za pc (2-5 km preko marketa)
    2. bez obzira na tvoju dobru volju treba postaviti makar mac adress filter na routeru
    3. nista ispod linksys-a (cca 90km) ne bi trebao gledati tj ako nisi pri lovi, sacekaj dok budes
     
  3. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    1. Ako uzmem wireless mreznu kartu, da li ću onda moći podesiti router, ili ipak moram uzeti tu mrežnu običnu :)
    2. Ajde, smisliću nešto, da mi je doći do tog koraka :)
    3. Kontam da uzmeme polovan neki router, za 30 Km, pa da isprobAM ŠTA ĆE BITI. a ZAŠTO DA NE UZIMAM NIŠTA JEFTINIJE OD TOG 90km?? DA LI MENI TREBA NEŠTO SPECIAL??? ZA OVAJ TIP MREŽE KOJU HOĆU DA NAPRAVIM?

    Hvala na pomoći :)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1 ne moras wifi, svi wifi routeri imaju i 4 mrezna porta a i brze ide preko kabla
    3 ne postoji polovan ruter za 30km a da radi, zasto da uzmes zato da ne bi otvorio novu temu, tipa gubim konekciju svakih 5 sati, gasi mi se ruter, ne moze se nakacit ovo, zapinje ono.... i sacuvao svoje i nase zivce
    :smt002
     
  5. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Dobih od jarana neku staru wifi kartu, na USB, i ja sam sad samo napravio ad-hoc mrezu i sve fercera :)