Wireless

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by syss, Feb 29, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ajmo ljudi ovako...

    imam u planu spojiti svoju kuću sa lan-om u zgradi udaljenoj 200-300m zračne linije sa optičkom vidljivošću.

    e sad ovako znači imam u toj zgradi 8 portni switch, na njemu 6-7 kompova i tu treba doći moj komp sa wireless-om. jel su mi dovoljne dvije wireless kartice sa antenama ili jedna kartica i ap? pošto sam totalno nov u tome nisam ni siguran što mi sve treba od hardvera... koliko dugačak može biti kabel (mislim da se to pigtail zove) od antene do ap-a/kartice? sve to uglavnom mora koštat što manje para.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma ima i kod mene http://www.zgwireless.net :)

    jučer sam ja po netu tražio sve o tome i na kraju bi me to toliko skupo ispalo da mi se starno ne ispati. treba tu mislit na antenu (može se i napravit diy, ali...), konektore, kabel do antene (5€ metar, a meni bi podosta ga trebalo), pad pojačanja sa svakim metrom kabela, skoro neophodni access point... ma katastrofa.
     
  3. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eto ti opisa najjeftinije dlinkove kartice. Kosta negdje oko 300 kruna norveskih, oko 40€. Imas i razlicite antene koje povecaju snagu signala, ali su 3-4 puta skuplje nego sama kartica :) Imao sam wireless komunikacije kao predmet na faxu, ali smo se vise orijentisali na mobilne telefone, gsm, g3 mreze. Najbolje bi ti bilo da nadjes formule i sam izracunas dbi, jacinu i pad signala preko daljine :) Eh da sam bio prisutan na svim predavanjima, ja bi to sada :p

    Sad na pitanje o access pointu ili 2 kartice(ad-hoc) to je pitanje kako ces prikljuciti komp tamo. Access point pa na switch, ili comp sa wireless karticom pa da frcera ko proxy za tebe. Ovo moze biti jedan od kompjutera koji je vec nakacen na mrezu u toj zgradi.[/b]