Wlan na TP-Link TD-W8901G

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kio, Aug 28, 2011.

  1. kio

    kio Komšija

    Interesuje me kako spojiti laptop sa modemom...Wlan sam na modemu upalio....Konekciju uspostavim, ali je limited connection, i nemam interneta na lapasu....
    I ako moze,da kazete nacin, zastite Wlan konekcije...
    hvala
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kio taj ti modem/router ima po defaultu ukljucenu opciju filtracije po mac adresi,iskljuci to i moces se konektovati

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ti modem uopste na internet konektovan? Routed konekcija?
     
  4. kio

    kio Komšija

    @spooky iskljuceno je...konektujem se ja...manuelno stavim ip adress...pise da je konektovan, ali nema neta...ne mozes surfati...
    @alibegovic jeste u routed modu je :D
     
  5. kio

    kio Komšija

    uspio sam nastimati, izbaci mi online stanje na laptopu...ali kada udjem na mozzilu ili bilo koji browser nema neta...:S
    poluditi
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    stavi i dns u postavkama ip adrese.(trebao bi da bude isti kao i def. gateway)
     
  7. kio

    kio Komšija

    ne mogu staviti iste adrese, za dns idu drugacije...trebaju dvije..probao sam ne ide...
    drugi prijedlozi :|
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dns moze bilo koji. neka stavi googleov 8.8.8.8 ili 8.8.4.4. ne mora nuzno biti adresa routera.
     
  10. kio

    kio Komšija

  11. _amar

    _amar Aktivista

    Zar u bhtelecoma nije VCI:35??
     
  12. kio

    kio Komšija

    hmm, mozda jeste, ja sam stimao preko upustava...uglavnom :D
    nemam problema niti sa Tv.om niti sa Telefonom...
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam imao dosta problema pokusavajuci da podesim TP-Link router, koji sam dobio od BiHNet-a, da radi u routed modu na Full Paketu MojaTV. Nije mogao nikako da radi u isto vrijeme sa IP telefonijom. Pogotovo da napomenem da skoro uvijek kada bi se resetovao gubio je neke, a nekad i sve, postavke te bi morao cekati delegate iz BiHNeta da donesu nove konfiguracije da uploaduju na router. Na kraju sam otisao i kupio jeftini TP-Link Router (150Mbps WirelessN TL-WR740N)za nekih 50ak kmica i konfigurisao ga da ide na net preko PPPoE-a a ostale računare kačio na njega. Preporučeno je staviti IP adresu novog routera na drugi subnet (podesiti time i DHCP) čisto radi sigurnosti, mada ne mogu tačno da se sjetim da li sam išta na svom mijenjao.

    Pozz
     
  14. kio

    kio Komšija

    imas kakav savjet, ili da odustanem od stimanja....da uzmem novi :)
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam odustao sa njihovim routerom ista raditi ... jednostavno nemam vise zivaca ovisiti o njima ukoliko se bilo kakav glitch desi. Uzmi si drugi router, konfigurisi ga i miran si ... ;)
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam konfigurisao najnormalnije. Baci oko na moje uputstvo u ovom podforumu, a također njihova uputstva nisu najtačnija, da ne zalazim u razloge, na njih se nešto i ne pazi.

    Kažeš sve ti je stabilno, ne puca konekcija, tako da ti i ne treba upgrade firmware-a.