Word 2007

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by igor.g, Sep 24, 2014.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba mi pomoc oko worda
    Da mi je prebacim imena i prezimena osoba iz word tabele u drugi word dokument koji je uradjen kao akreditacija. Bez da moram copy paste 100 puta, nego on da odradi kao autofill i od jednog primjerka akreditacije napravi 100 u jednom word fajlu

    Ili ako ima neki jednostavniji nacin preko drugog programa
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    To sto ti hoces mislim da moze preko merge codes, ali dok to nastelis iskopirat ces 5x tih 100 komada. Mislim da se ne isplati.
     
  3. rijads

    rijads Aktivista

    Slazem se, otvoris 2 word prozora, kopiras template iz prvog u drugi, dodajes samo imena, ctrl+a, ctrl+c, drugi prozor ctrl+v, ctrl+s, enter2x, ctrl+n, repeat...
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zar se ne bi mogao snimiti neki macro ili oni programi sto snimaju pokrete misa pa ponavljaju.

    Davno sam to nekad ganjao a nije mi trebalo vec odavno.
     
  5. rijads

    rijads Aktivista

    Zaista nema potrebe praviti macro-e niti autoit skripte za nesto sto ce se 100 puta ponoviti.
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    nasao sam merge print fazon na netu za corel pa cu pokusat, dok ga svucem sa neta
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa jedino ako ces stalno imati nove liste, onda vrijedi automatizirat. Kao sto rekoh merge moze pomoci (imas ga i u wordu direktno), a i moze se brzo i neka .net aplikacija odradit za to.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma nek imam za ubuduce ako bude opet trebalo, a evo skontao sam i radi preko corela
    Probao sam i u wordu ali nekako konfuzno
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako može brzinski netko da mi objasni sljedeće.

    Dakle u word 2007 dokument ubacim neku sliku, i njene dimeznije (slike) mi trebaju biti Height 6cm a Width 4cm.

    Međutim kada ručno to unesem uvijek mi se druga dimenzija sama podesi.
    Npr. ručno unesem H=6, W mi se sama promjeni u 2,78cm.
    Tako i obrnuto kada unesem W=4, H mi se sama promjeni u 8,78cm.

    Mogu li fixirati ikako da mi slika bude dimenzija koje ja hoću, bez obzira kako to izgledalo, želim da budu tih dimenzija.

    Hvala
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Lock aspect ratio iskljuci:
    http://pokit.org/get/?97c0ba77016b4ea46 ... 71150e.jpg

    Desni klik na sliku -> Size and position, dobijes taj gore ekran i onda imas u sekciji Scale taj checkbox koji iskljucis.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti