X1950GT/Pro ili X1950XT 512MB?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, May 2, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam dilemu.

    X1950GT za cca 250KM, X1950Pro (sa Zalmanom VF700) za 300KM ili X1950XT 512MB (sa Accelerom X2) za 400KM.

    Strah me je da ce 3500+ bit usko grlo, a iako znam da je isto napajanje kao kod mene (trebam li navodit koje, ima li ko da ne zna? :mrgreen:) guralo E6600+X1900XT.

    Nemojte mi samo preporucit 7900GS ili 8600 grafe, jer dobro znam kako stoje u odnosu na radeonke.

    Takodjer, kod ove X1950Pro me odbija sto mi nece stat Live-ica u maticnu, Zalman pojede dva slota. (kao i Accelero, ali svejedno stane zvucna :D)

    Nekako me najvise vuce ova X1950GT, makar je najjeftinija.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Uzmi GT i onako je neces koristiti pola godine.
     
  3. Ostraq

    Ostraq Guest

    Cuj STIVI u dilemi?

    hajde da ti i jedan Lukavcanin nesto ovdje izfilozofira a ti repliciraj.
    Pa barem ti bi trebao znati da je razlika izmedju ove dvije marginalna.
    Da se ne provaljujem dzaba, jel' ono obje koriste 570 jezgro ili je GT "obdarena" sa 580?
    Ako su identicnih jezgra proceduru znas, testiras frekvencije GT-a kao Pro verzije i onda flashujes. To je zadnja solucija. Vidim da su i GT i Pro sa non-standard kulerima sto naravno i jednoj i drugoj daje barem nesto OC potencijala.

    Po mom misljenju su kartice toliko blizu da ne vidim potrebu za gore navedenom procedurom. Ja bih osobno u ovom slucaju ustedio 50E, a (ako) posto ti para nije frka dalje znas...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GT i Pro imaju RV570 sa 36PS, dok XT ima R580+ sa 48 PS. Pro se ne clocka uopce, dok GT taman ide na taktove Pro modela.
    Sad kontam, za tih 150KM razlike izmedju GT i XT dobijem gigu rama. Na kraju ce ipak prevagnut GT, vjerojatno. Ovih dana je valja uzet.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GT za 250KM. Ostale solucije su bacanje para.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uglavnom ste potvrdili ono sto sam i mislio, GT. To je to, moze lock. hvala.