X1950pro posebni nacin hladenja

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sale, May 22, 2007.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Eh..imam x1950pro, i imam problema sa bukom hladnjaka na njoj... pa sam taj problem mislio rijesiti veoma "simpaticno" ..
    [​IMG]


    tako sto bi skinuo plastiku. i iskljucio njen ventliator...a poslje na taj hladnjak (pasivni) "nakalemio" (pricvrstio) 120mm hldanjak na 12v... i sad se pitam bili to bilo dovoljno da hladi grafu :roll: :?: :?:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj. :wink: Trebalo bi da sljaka.
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    imam pomalo straha od probavanja... samo me muci jedno. sto ovaj pasivni hladnjak je odozgo veoma zatvoren, pogledajte na slici malo bolje, pa opet neznam jer sam misljenja da zrak nebi dopirao do dna hladnjaka radi toga.. :|
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posto vidim da je pasivni hladnjak nizak dobro bi bilo da ako mozes nekako malo udaljis taj 120mm 2-3cm bilo bi dobro.
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    to bi se moglo, i volim ovakve savjete.. ovo mi je prvi put da modiram neki hladnjak :lol:
     
  6. Tekla

    Tekla Novi član

    da se nemucis kupi sebi vf700-Cu ili vf900cu
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I mene grafin hladnjak podera. Zuji ko server soba :lol: . Nego i ja sam konto da nesto se mora poduzeti. Nesto mi se ne eksperimentise sa tim jeftinim varijantama kalemljenja na karti koju sam dobro platio. Koliko kosta otprilike taj hladnjak za grafu i koliko ga je tesko ugraditi?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece ti to ic...

    Kupi VF700 za male pare (ja uzeo za 20KM) i nabaci i gotovo.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Slobodno rokni 120mm bolje ce hladiti a bit ce i tisa.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    De pogledaj kako stoje finovi na cooleru. :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    kakve veze? Ovaj originalni je projektovan za protok vazduha sa plastikom pricvrscenom. Kada skine plastiku to je druga prica.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ama ne to. Finovi stoje tako da blokiraju zrak koji bi 120-tka puhala. pogledajte slike rastavljenog coolera i sve ce vam bit jasno.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd stavi sliku rastavljenog kulera da sad ne trazim, da vidim o cemu pricas.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    uff ako je ovako onda nece ici 120mm tek tako da puse pod 90 stepeni. Ali bi islo sa skidanjem plastike i ukosenim 120mm da puse kroz ove kanale.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mogao bi se neki kanal napraviti od plexsija ili nesto slicno, ali kako rece stivi, vf700 za 20-30KM.
     
  17. Sale

    Sale Aktivista

    Ma pao bi i vf900 da imam kakvo pametno rijesenja za hladenje voltnog regulatora... tako da sam u dvoumici sta da uradim :|
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na one regulatore nalijepis pasivce kakvi dolaze uz VF700/VF900 i milina. Trebat ces zalijepit na dva mjesta. Te pasivce ionako neces lijepit na memu jer je samo dodatno zagrijavaju.

    kod mene je X1950GT made by Sapphire, hladjena sa VF700. Sa stock clockovima na 5V je temp cca 73C u full loadu, na 12V je cca 67C, kuciste provjetreno samo sa jednim 120mm GT-om na 700rpm. Nije bas bajno, no...za 20KM je super. Takodjer, ide ko iz puske na 600/1500, a moze mozda i vise. :mrgreen: Overclockirana bome dosegne 74C i to kad je Zalman na 12V.
    Samo se Chief dobro zagrijao tijekom ATT artifact testa. Eh, kad su morali napravit da i je i pod vecim opterecenjem necujan. :mrgreen:

    Dakle VF700 i nije nesto bozgna za RV570, ako budes uzimao nov cooler, radije VF900.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    čekaj, čekaj... svi znamo da su plavi pasivci najveće govno što postoji i da ih treba baciti čim kupiš zalmana.

    onda kažeš da to zalijepi na voltage regulatore koji su inače super-hladni, pa mu kažeš da ako stavi na ram, onda će samo dodatno grijat ram.

    stivi sorry, ali ideš u roflmao :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako su ti regulatori super-hladni, svejedno. :D Covjek se brine za te regulatore, pa mu zato kazem.