XBOX360 Controller for Windows - Force Feedback

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bjede, Dec 9, 2011.

  1. bjede

    bjede Novi član

    Pozdrav ljudi,
    zanima me postoji li način da se na dotičnom gamepadu isključi opcija vibriranja ilitiga Force Feedback?

    Počeo sam igrati NBA2K12 i nervira me konstatno vibriranje gamepada, a u opcijama igre nema mogućnosti isključivanja istog. Također, nema je niti u opcijama samog gamepada u Control Panelu.
    Pokušao sam i sa stiskanjem onog središnjeg srebrnog gumba s X-om, ali ni tu se ne otvaraju opcije za konfiguriranje gamepada (što je, kako čitam, dostupno u konzolaškoj verziji). Skinuo sam i najnoviji driver (i za XP i za Win7), ali opet bez pomoći.
    U drugim igrama mi se vibracija nije pojavljivala, tako da nisam ni znao da ova opcija ne postoji, ali sad me baš iritira.
    Navodno se problem da rješiti pomoću nekih emulatora, ali to još nisam probao. Ne mogu vjerovati da Microsoft jednom ovako izvrsnom komadu periferije nije dao gotovo nikakve opcije za konfiguriranje. :? :evil:
     
  2. bjede

    bjede Novi član

    Baš nitko? :(
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa vjerovatno si prva osoba ikad kojoj to smeta :) To je do onih koji su pravili igru, tj da li su stavili opciju da se iskljuci. U starijim igrama je ta opcija bila u svakoj igri, a i u nekim novim vidim.

    Evo vidim da imas na svakom emulatoru za gamepad da to iskljucis, cudi me da do sada nisi probao.
     
  4. bjede

    bjede Novi član

    A smeta u nekim igrama, moraš priznat (meni smeta u svakoj, ali dobro :mrgreen: ), jer recimo ovdje u NBA-u za svaki kontakt s igračem trese, a kontakata bogme ima.
    Ova igra definitivno nema tu opciju, ali čudi me da je Micrisoft nije stavio u postavkama samog gamepada jer je verzija za XBOX360 ima (kad se stisne onaj srebrni logo na sredini).
    Ma probat ću s emulatorom, samo sam se htio uvjeriti da zaista ne postoji drugi način za isključiti. Čudno za Gatesa, ali dobro. :D