XFX GF 7950 GT 512MB DDR3

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by elvedin89, Nov 25, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    e vako me interesuje kupio sam ovu graficku danas za 50KM mislim da je cak i previse za nju tolko dati al cisto reda radi nako ako bi mi crkla ova moja nedaj boze ATI radoen HD 4670 pa me sad intersuje dali bi obicno 450W napjanje moglo pokrenuti ovu graficku i sta bi se moglo desiti ako napajanje nije dovoljno jako dali moze nesto drugo crkanti ili se samo PC ugasi restartuje i to neceli nista drugo rikant nisam je jos probo pa zato pitam nebi da rizikujem. Napajanje neznam kolko ampera ima na 12V, al ispod 15A nema to sigurno znam mozda malo i vise od 15 al et uzmimo da je 15A pa sad dali ce sta rikanti drugo cak i neznam dali je ispravna hehe uzeo je iz trgovine koju je neki moamk dao i doplatio za neki drugi vrag za PC nisam pito sta al je gazda trgovine reko da je vratim ako nebude radila pa me sad strah da nece sta vrisanti zbog nje ako nebude ispravna ili ako je napajanje slabo ova grafikca valjda trosi 82W a ova moja 4670 59W il je 60 al haj wat gore dole pa mi sad recite dali je sigurno da probam.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sve si nam ispricao osim najbitnije stvari, a to je koje je napajanje :)
    Pretpostavljam da je neko "no name" kad kazes obicno. Ta NVidia sto si uzeo nije neki "opasan" potrosac, jest da joj treba dodatno napajanje ali bi neko solidno brand napajanje od 400W bilo sasvim dovoljno za tvoj racunar sa tom karticom. A ovo tvoje pitanje da li ce jos nesto crknuti ako graficka nije ispravna ne kontam bas bajbolje. Ako nije ispravna neces imati slike i to je to, a napajanje ako vrisne moze svasta nesto za sobom povuci.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    e vako naso sam naljepnicu sto je bila na napajnju napajenj je CODEGEN 500W sad vako ide dalje ima neki +12V 8A i drugih +12V 14 A +3.3V 15A i +5V 20A valjda bi ovo trebalo biti dovljno ili ne
    a pod pokvarenom grafickom i dali moze sta drugo da crkne od nje sam mislio ko na neki spoj da se desio na grafickoj pri crkavanju pa da izgori PCI-e il slicno zbog toga
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Epic post. :smt005
     
  5. efo

    efo Komšija

    to je fina grafulja i vrijedi tih 50KM sigurno. dalje mi se nije dalo citati :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Elvedine druze, ovo je vec drugi post od tebe od kojeg mi se zavrtoglavalo citajuci. :) Skrati postove i koristi tacku i zarez. I okani se trgovina u kojoj i sam prodavac nije siguran za svoj proizvod.
     
  7. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    ma dobro okano bi se al nebi imo dje uzmati stvari jer su svi takvi ovdje kod nas u Prijedoru hehe moro bi narucivat al mi se neda narucivat izadjeme uvjek skuplje neg sto je original cjena pa se moram vako ovdje sa ovima muciti
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    matere ti jesi ikad u skoli cuo za tacku i zarez? ovo je tacka . a ovo je zarez ,! pa daj napisi jednu recenicu kako treba, ispadose oci citajuci to tvoje.....
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Ni meni se nije dalo citati dalje ali sam negdje proctiao CODEGEN 500w i 7950gt koja trosi oko 90W mozda i jace
     
  10. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    pa bili se smilo probat sa ovim napajanjem.
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Naravno, ja sam bio pokreto nVidia GTX 260 216 core sa nekom LC power 550w, tako da ce ta grafa (koja mnogo manje trosi od ove) moci na toj napojnoj.
     
  12. k0ST

    k0ST Aktivista

    elvedine, DA, smio bi probati. Niko ti od nas ne moze reci sta ce biti (najvjerovatnije ce sve biti OK, ako je ta kartica ispravna)
    Meni uopste nije jasno sto si kupio 7950gt kad imas novu HD4670...
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    nemoj poredit LC power i CODEGEN, LC je puno bolji :) normalno da mozes probati karticu ali kako ce se ponasati u igrama to je problem.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    LC je bolji od CODEGEN-a, mada ni LC nije neka sreca.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    kupio da ima kao rezervu ;)

    a citava tema je za ROFLMAO,ne znam bil se smijao elvedinu i njegovim postovima,il clanovima kojima se dize kosa na glavi od elvedinovih postova :lol:
     
  16. elanbih

    elanbih Novi član

    Pazi kad budeš stavljo grafičku,ja sam stavio prejaku nije mogla napojna da pogura i sve su mi instalacije u kući pregorile morao sam se preselit u drugi stan dok to ne naprave bilo je oko 10000 maraka štete.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Ovo je za sig-a. Epic :mrgreen:
     
  18. elanbih

    elanbih Novi član

  19. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    kupio je da je preprodam jer mi je tetku trebala graficka pa ugledo ovu za 50 pa njemu da prodam za vise hehe. A to gore za rezervu sam je ispocetka mislio ostaviti dok nisam vidjo kakva je.
     
  20. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

Thread Status:
Not open for further replies.