Xiaomi i otkljucavanje bootloader-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by h2o, Jul 17, 2017.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Da li je iko imao problema sa otkljucavanjem bootloader-a, prvenstveno mislim na odobravanje od strane Xiaomia?

    Uradim sve kako piše na mnogim uputstvima, nije da je neka nauka, ali nikako ne dobijam odgovor. Niti odbijenicu, niti potvrdu. Koraci su vrlo jednostavni - otići na stranicu, uraditi log in, popuniti polja i prihvatiti uslove, i nakon toga bi trebala stići SMS poruka sa obavještenjem. Ništa komplikovano ili da je neka procedura. Jedino što sam pročitao je da proces odobravanja traje 10-15 dana. Ja sam taj zahtjev podnio jedno 7-8 puta i nikad nikakav odgovor.

    Pisao sam im i na forumu, tu te upute da ponovno pošalješ zahtjev.

    Pisao sam im i na support, tamo samo generičke odgovore šalju, tj linkove sa uputstvima kako popuniti zahtjev.

    Evo već nekih 5 mjeseci pokušavam da otključam uređaj, da mogu uraditi update. Konktretno je u pitanju Redmi Note 4 (MTK).

    Pa ako je neko imao iskustva, bio bih zahvalan da podijeli informacije.
     
  2. black

    black Komšija

    Kod mene je SD650 Global i dobio sam unlock relativno brzo. Gore je bilo sa program na PC-u kad sam otkljucavao. Morao sam stariju verziju skinuti. Zar mora bootloader ako hoces stock rom staviti?

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  3. h2o

    h2o Aktivista

    Izgleda da mora kod Redmi Note 4-ke. Nešto su zeznuli na nekim verzijama, pa ne ide bez toga.
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Jesi li siguran da ti nisu već odobrili da možeš otključati.. ja se ne mogu tačno sjetiti kako je išla procedura ali kad sam svoj otključavao nije mi isto ništa došlo par dana i ja probam sa onim toolom na racunaru i prodje, valjda odobrili, šta li..
     
  5. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Nisam ni ja dobio odgovor na SMS nikakav, međutim kada sam ponovno otišao na unlock stranicu, s istim login podacima, direktno mi je ponudilo da se skine onaj programčić. Instalirao, priključio telefon i to je to.

    Jedino mislim da sam se zezao s drajverima, budući da nisu potpisani, pa se mora isključiti ta opcija u Windowsu...