Xiaomi Mi A1 uz stock Android

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by lolak, Sep 9, 2017.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zadovoljan sam, pogotovo baterijom. Ni ostale stvari ne kaskaju, tako da Mate 9 može biti samo bolji :D Jedino što mi se ne sviđa jeste njihov agresivni app manager, kako da to već nazovem, koji gasi sve applikacije koje nisi dodao na whitelist. Sad se može birati između klasičnog izgleda za "desktop" i onog kao na iPhone. Ako te još šta interesuje pitaj.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam koristio P9 lite kratko vrijeme i prezadovoljan sam bio, baš me pozitivno iznenadio.
    govorio sam o njemu na nekoj od mobilnih tema.

    ja sam razmisljao o kupovini o jednom od huawei telefona, al posto me ponovo interesuju custom romovi, flashanje, kerneli i tako ta customizacija huawei bas i nije za toga.

    ali posto je u pitanju stariji midranger i emiui koji baš i nije priblizan stock androidu, radi ekstra

    jedini problem s kojim sam se susreo jeste da je kamera aplikacija iz nekih razloga usporila s vremenom, moguce zbog spore microsd kartice koje sam imao

    ono sto me najvise odusevilo jeste spikerfon, dakle ukljucim onaj zvucnik, hodam po sobi i pričam, ili jednostavno stavim na stol telefon, mrsko mi vise drzati telefon u ruci, i opet me ljudi jako dobro cuju.
    kako sam primjetio vecina huawei telefona ima jako dobre mikrofone za razgovaranje, takodjer sam ovo isprobao na onom dumb phoneu sto je kao brendiran kao bh telecom, ljudi su me culi dobro i preko njega

    to su neki moji brzinski utisci, zoi ce tu biti kompetentniji

    evo usput jedan tip za zoia, meni je multitasking bio preagresivan, pa je stalno ubijao aplikacije u pozadini, no kad sam stavio rezoluciju s fhd na hd, taj problem je nestao.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo me ko padobranac, al bi volio neki android probat, a ovaj iphone 7 prodat, ima li ista onako srednjeg cjenovnog ranga?
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih ostao na tom iPhone-u za sada osim ako ti nije baš dosadio.
    A za srednju klasu otiđi na gsmarena recenziju ovog Xiaomi-ja i pogledaj alternative na zadnjoj stranici.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne bih samsung, vise ni toster njihov necu.
    Nakon jebade sa dva sammy televizora, no thanks.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš solidnih Sony-ja u srednjoj klasi, Moto G5S, ovaj A1 iz naslova...