1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam pratio, koji je to Xiaomi?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mi note 10 lite. Ali nije samo to slucaj sa mojim modelom. Vec nisam toliko pratio xiaomi dok nisma kupio pa sam sada skontao o cemu se radi. Vecinom je tako, svi imaju neke nebuloze.

    Evo recimo ja ovo ne mogu uslikati. Ne dozvoljava ni da uslikam bez fokusiranja:

    [​IMG]

    Znaci treba da se pojavi kamera da je fokusirao kao na ovoj slici, pa da mozes uslikati:

    [​IMG]

    Ja u zivotu nisam imao telefon koji mi neda da uslikam nesto. Primjetio sam da laser AF koristi samo za video. Ne znam da lije bug ili fičr.

    Ili recimo, nikako da se naviknem da je notification zvuk i zvuk zvona jedan slajder. Moram custom zvono ubaciti koje je tiše ako hocu da je notification sound tiši. Na drugim modelima su odvojeni, zvono i notifikacije, ali je volume multimedije i zvona sastavljen. Ako si slusao glasnu muziku, bice i glasno zvono. A Vol + i - sa strane ne podesavaju jacinu zvona vec media volume. Mislim, daj ba. Nije android jucer izasao.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uh, bas dosta problema.
    Koliko si ga tipla ako nije tajna?

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidio sam ja sta je xiaomi kad sam prosle godine kupio zeni redmi note 8. Vise od 6 mjeseci se cekalo da poprave problem s viberom. Sto znaci da je razvojni tim vrlo mali i da se nema vremena "ratovati" na svim frotovima.

    Telefon nije samo hardware.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS likes this.
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jabuka je cudo, evo Xr sa 3GB ram-a za godinu i po nikad nije stekno, a kamoli freezo da moram reboot raditi.
    Nisam sad fanboy ali pokusavam da realno gledam.
    To je sto nails kaze trade-off za manju cijenu Xiaomi-a.
    Kada bih uzimao Android isao bih na Xperie, sto cu i uraditi vjerovatno, iako mi Apple ostaje primary phone, nisu popularne jer nisu zastupljenje a i poskupe su, ali imaju skoro pa stock android. Mozda najblize Google Pixel sto ima. Skoro pa Sony nista nije dirao.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 4, 2021
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Taj rn8 je definitivno jedan od lošijih... Gledam rn5 koji je kćer naslijedila od mene radi kao sat, neki dan dobio miui 12, nema greške... A rn8 štuca nešto, nikako na zelenu granu... Koliko mu je samo trebalo da dobije android 10 i miui 12 i opet nije to to...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    9t pro. 13mj. Nikad niti jedan problem imao. Baterija i danas preko dva dana :) zadnji update.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ja sam ovaj njihov sistem koristio pet dana na RN 5 i natjerao me da nabacim kuhani rom.
    Najgore kada spomeneš bugove, svima sve radi, naprave te ljudi ludim.
    Ovi šaomijevci postali sekta kao ajfonaši :D



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Dobro i ti si sektaš, ti voliš sirovi android
    Ja sam realan, žena ima rn8 i znam da nije ok, ovaj rn5 radi bez problema, moj mi9t je nešto zezao kad je tek kupljen i nakon mjesec dobio update i od tad radi fino, evo više od godine, a update-i jednako dolaze... Najgori su bili xiaomi iz Android one programa, imao sam mi a2 lite i kad je došao update android 10 telefon se brikovao, jedva sam ga vratio među žive uz pomoć xda foruma... O Mi A3 ne bih ni pisao, svi znamo koje je smeće ispao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije samo do bugova vec do nekih njihovih rjesenja. Ne pada mi sada na pamet ali prilikom normalnog koristenja ima nelogicnih stvari. Eto gore spominjem melodije. Kod postavljanja iste, ne mozes cuti zvuk. Moras po imenu znati koju si postavio (ako nisu defaultne). A kada stavis melodiju, moras sebe nazvati da cujes jer kod podesavanja jacine zvona, svira tacno jednu sekundu.

    dams82 Nije tebi rekao :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam imao RN8 i koristio sam ga najvise na androidu 9 i MIUI 11 i radio je fino,ne sjecam se da je imao bugove neke koji bi me nervirali...kada sam ga updateovao na MIUI 12,malo je usporio i stekao na pocetku...ubrzo sam ga i prodao.

    Sada imam RN8 Pro i ima jedan bug koji me nervira a tice se interneta preko wifi...samo zablokira nekada i iako ne konektovan i sve,nema protoka informacija...i onda ga ja resetujem i radi sve normalno...nekada dan,nekada par dana a nekada zablokira i dva puta dnevno.
    Nekada ppmogne da upalim/ugasim wifi ali ja ga vecinom resetujem,jer se brzo boota pa se manje nerviram

    Ostalih bugova nemam,tj.da primjecujem...a mozda i imaju koje ja ne vidim

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    To smo ja i dino sektasi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ja sam spomenuo rn5 na koji je on dao komentar, a nisam se vala nešto prepoznao, ja nisam sektaš, sad bih sa xiaomi prešao na poco recimo
    Šalim se naravno, može i realme , žao mi što Huawei doživi to što doživi, meni su oni vrh.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Biće da je bhd

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni jedino bitno da dođe poruka i da odgovorim bez problema, ali eto baš to najslabije radilo na tom šaomiju i ovom Samsungu što sad imam. Ne znam kako uspiju te stvari zajebat, ali eto, uspiju.
    Vidjet ćemo kakva će situacija biti sa pixelom 4a :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    To S10 kod tebe?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nisam trenutno sluzi. Kad postane smece vidim sta cu. Za sada jos uvjek sve radi predobro.
    Za 599km kolko sam ga platio januar 2020 savrsen :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dumbphones is the future :D
     
    bhd likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad skontas da se izbacuju modeli sa 0 inovacija. Al bukvalno a naplate ti ga ko proslogodisnji model...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako nema inovacija, kod mene zakrivljeni ekran.

    Šalu na stranu, mene je kamera na telefonu oduvala. Slike su bolje nego sa aparata od cijih slika i dan danas zaradjujem novac. Samo fali bolje "staklo". Baterija je epic. Ima tu prednosti. Naravno. Ali Dino lijepo kaze: Telefon nije samo hardware.