1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi pokusao ovo
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To su ta dva screenshota. Prije je bilo (bijeli) a sada nema te opcije.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno kroz apdejte iskljucili, nema ni kod mene te opcije.
    Citao sam malo o tom problemu sa proximity senzorom, valjda su ga napravili tako da prilikom telefoniranja moras stojati uspravno da bi iskljucio ekran, jer u horizontalnom polozaju ne radi.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema pravila kak ose ponasa. Ok je noću, vidim da mi telefon upali ekran pa pazim. Kada je dan, sunce, ni ne primjetim da ptitišcem obrazom.

    Ali postoji mogucnost da dosta njihovih telefona ni nema senzor.

    Ima ova aplikacija za xiaomi telefone baš za proxy, ali mi se ne da zezati. Radije bih da ga ugasim pa pa da na power dugme gasim erkan kada pricam.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ml.proximitysensorfix&hl=en&gl=US

    [​IMG]
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes testirati senzor, kopiraj ovo u dialer *#*#6484#*#*, pod 23 je proxi senzor
    kod mene je ultrasonic distance senzor, ne infracrveni
     
    NAILS likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja, nije ni kod mene proximity senzor vec ultrasonic. Sad sam testirao i na testu je svaki put prosao sa poklapanjem ruke. Ali na pozivima ruke, ne. Cijela ruka preko ekrana i stoji upaljeno (polozeno ili uspravno, isto je).

    [​IMG]

    Prije se nije palio kada ga ugasiš na power ali sada se pali. Reko da li ima opcija da se skroz ugasi pa da manuelno gasim ekran.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene nema nigdje opcije za proxi senzor, ni u dev opcijama, vjerovatno bi iskljucivanjem poremetio jos neke stvari tako da su sklonili.
    Ti bi trebao uskoro dobiti miui 12.5 apdejt, valjda bude rijeseno.
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Moj ide nekad krajem Q2. Mozda pocetkom 7 mjeseca jer je EU. Pa cu vidjeti.

    A ima i toga, vjerovatno senzor za jos nesto koriste.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ova kamera na RN10 pro je wow, 108mpx slika po 40mb, reza 12000x9000px. Slikam dijete sa 10m, sliku mogu uvecati do detalja kao da sam slikao sa 1m, bez blura ili da gubi kvalitet i ostrinu. Svaka im cast da su ovo utrpali u mid range telefon od 250 eura, jos amoled.
    Night mode isto dobar, samo treba imati mirnu ruku i sacekati par sekundi nakon slikanja. Dosta svjetlosti i detalja izvuce, slika bude svjetlija nego u stvarnosti i to bez blica.
    Macro isto dobra. Sve u svemu, dobre kamere.

    Jedino sto sam primjetio da mi bateriju svuce brze nego sto sam ocekivao, a najvise trosi ekran. Firefox mi je isto vukao dosta pa sam presao na Chrome, nerado al sta cu.
    Zenin Poco X3 na 120hz ima dosta veci SOT.

    Sad gledam, baterija na 47%, SOT 5h i 30min, nije to lose. :)
     
    Last edited: Apr 26, 2021
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Odlicna je kamera. Malo je vještacki raširena slika ali dobri detalji. Baš sam gledao testove na Areni. Ja se i sada divim svojoj.

    Ovo je nocna slika, oko 20h pocetkom mjeseca slikano. Jedva sišao sa stijena koliko je bila slaba vidljivost.

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 25, 2021
    Reventon likes this.
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koja je opcija da ugasim one gluposti kad poslije poziva sklonim telefon a on mi crta neke krugove po displayu :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da nije always on display ukljucen?
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    RN8 je u pitanju. Ne dešava se uvijek, ali nekada kada hoću prekinuti poziv mobitel "šara" po displayu i sugeriše nešto, a maloprije primijetih i da ima "x" u lijevom gornjem čošku da to zatvorim. Bukvalno ne mogu pritisnuti end call dok ne sklonim tu glupost.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti je neka reklama.
     
    NaLe! likes this.
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Isto i kod prijatelja, isti telefon. Pojavilo se sa MIUI12. Može biti da je i reklama, upratit ću idući put.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Reklama sigurno, moze se iskljuciti, ja evo za 15 dana koristenja ne vidjoh ni jedne, samo iskljuciti "recomendations" sistemskih app.
     
    SamiRX-8 likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja to nikada nisam imao ni na jednom xiaomiju ,mada vecinom imam neki adblocker koji blokira reklame na nivou OS-a
     
    dams82 likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samo da se ponovo stupasim na temu :D
    Vratio sam se na xiaomi...legao nov Mi 10t Lite 6/128
    Ovo je u biti rebrendirani poco X3...iste im specifikacije
     
    NAILS likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

     
    NAILS likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stigao preko noci MIUI 12.5.1.0 stable (RKFEUXM) update na Redmi Note 10 pro.

    Na prvu dosta brze radi, brze otvara aplikacije.


    A vidim i drug jucer dobio za Redmi Note 8T, tako da se moze ocekivati i na ostalim modelima ovih dana.
     
    Picoooka and Eldorado like this.