1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ispeglali su ali je bilo na pocetku i bukvalno svi sto su kukali na bugove,svi su imali EU rom.
    Ja na globalu nisam imao bugove

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Naravno da sam imao iz kutije podosta bugova,ako se sjecas i spominjao sam to cekajuci MIUI 12.5 ,a nakon updatea sve je proferceralo kako treba.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja na global miui 12.0.7,mislim da je taj bio iz kutije,nisam imao nijedan bug.
    Dok ti i ostali sa EU romom,imali raznih problema.

    Ja ne znam ni sto uzimate modele koji nisu global ?

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nije niko imao na stanju u gradu osim AM mobile na platou skenderije.Na moj upit da li je global da ne dolazim bezveze kazali mi da je global.Kada sam dosao EU verzija i da se ne bih peglao vise i trazio kupim ga,a inace prije sam uvijek uzimao global.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Battery saver je najveći problemi. Previše je agresivan i onda samo imaš probleme što mu poništava svrhu na prvom mjestu.
    Što naravno ne mora biti slučaj. Meni je na s8 pola notifikacina kasnilo ili nije dolazilo, šaomi sam kratko koristio sa tim njihovim Romom i naravno problemi sa notifikacijama. Sada na pixelu ne mogu da se naviknem koliko dugo čuva otvorene aplikacije, prvi put sam počeo koristiti multi tasking

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pomagalo je prije, i ono sa floating window chrom browsera ali ni to nema efekta. Ceka se fix.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja koristim tamnu temu sada na telefonu zbog amoleda ali nisam primjetio nikakve probleme sa tamnom temom.
    Ne koristim tamnu temu bas na svim aplikacijama,jer mi nije ugodno citati kada je podloga crna a slova bijela.
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja na Android 12 i MIUI 13 osjećam bas osjetno ubrzanje sistema i gui-a opcenito. Iamo ni prije nisam imao problema, stvarno je super MIUI.

    Kod mene uopste ne gasi aplikacije, niti primjetim usporenja.



    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam jedan Mi note 10 Lite i ima povezan Mi acc. Prilikom paljenja telefona (nakon factory reseta) trazi pass. A kada se upali i udje u opcije, u MI acc, ima povezan broj telefona. Nista vise. Problem je sto, kada hocu ubaciti barem email, ili bilo sta drugo, SMS poruka ne stize na telefon za verifikaciju.

    Ima li nacina da se rijesim ovog accounta?

    Znaci, prilikom paljenja je User name "jedan broj telefona" i onda ide pass. Ali kada se duje, stoji drugi broj telefona i ni na jedan ne stize SMS. Salje on kao na ovaj #2 telefon ali jok.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nesto su sjebali od MIUI 12 i ne moze verifikovati mi nalog sa sms porukom.
    Probao nq vise telefona i na svakom isti problem.

    Prije je normalno radilo,verifikqcija svaki put prolazila.

    Ima po netu nekih rjesenja ali meni nista nije pomoglo pa googlaj i provjeri
     
    NAILS likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    na fs aplikaciji svaki upload za story je loše kvalitet slike, malo sam gugl uključ hd opciju ali ništa... znači fs obara kvalitet, šta još da probam.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta je fs?
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    facebook :)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    probaj ako mozes preko web browsera uploadati story.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    ako tako radim onda je ok, idem na reinstal aplikacije facebook
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    btw, pomogao je reinstall ;)
     
  17. ---

    --- Aktivista

    Moze li se bez otpakivanja utvrditi da li je telefon Global/EU? Neka sifra na kutiji, nesto?
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Global je ako se ne varam vakum pakovanje,a EU kutija sa naljepnicama sa strana tj. stickerima.
     
  19. ---

    --- Aktivista

    Hvala. Ima smisla jer su naljepnice vise eco-friendly od najlona.

    Kolika je uopste razlika EU/global za telefon iz 2020. (koliko sam shvatio ta se razlika najvise ogleda u dinamici apdejta a trebalo bi da se peglanje glupih bugova najaktivnije odvija u prvih godinu dana)?

    Ima li ovdje korisnika Poco X3 Pro? Kolicina komentara u kojima se pominju random restarti, ghost touchevi i neobjasnjivi padovi baterije je poprilicna.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja i kolega sa foruma smo imali razlicite "MI note 10 lite" verzije, kod mene je bila EU a kod njega Global verzija pa su nam se bugovi razlikovali. Kod mene su update-i dosta kasnili.