1. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne bih ništa oduzimao niti dodavao, s redmi note linijom se ne može pogriješiti. Samo boju da sebi izabereš

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene je 10 dolara u komadu a imam i milion tih po 2 dolara...imam i preko 1000 poena koje mogu mijenjati za kupone ali fazon je sto ovako dobijas uvijek kupone od 2 dolara,kao sto kolega napisa
    pred ove popuste i svaka trgovina daje neke sitne kupone,po 2-3 dolara a neki i vece ali na skuplje artikle
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Gledam sad ima global version i global rom. Osim što je razlika za global rom u jezicima i aplikacijama, ima li još kakve razlike naspram global version koja je i skuplja nekih 10tak dolara.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima i to nekima kljucna
    global rom je kineska verzija telefona ,kojoj su flashovali ROM i koja ne podrzava sve 4g frekvencije (obicno b7 i b20)
    global verzija je za medjunarodno trziste i ona podrzava sve 4g frekvencije
    ja ako budem uzimao,kupujem global svakako

    evo i slikovito

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    [​IMG]
     
    SamiRX-8 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Laički rečeno na Global Rom će ti radit kod nas 4g tamo gdje ima 4g+
    A gdje nema + tu neće radit, znači uglavnom će raditi u urbanim dijelovima gradova...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 6, 2019
    SamiRX-8 likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Global rom nema B20 a to je jedna od 4G frekvencija za EU.
     
    SamiRX-8 likes this.
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala ljudi, u cart sam dodao RN 8 global version koji bi me 11.11 trebao izaći $148 :D
     
    dams82 likes this.
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ima li kakav ROM za F1 koji će mi omogućiti 4G+?
     
  9. black

    black Komšija

    4G+ je valjda sve iznad 150Mbita, ja sam mjerio do 200. Trenutno BHT koristi 800 i 1800, sama brzina zavisi i od vrste uplink. BHT je postavljao 1800 i na lokacijama gdje imaju samo RR vezu od 40MBita. U zadnje vrijeme su opale brzine, izgleda su aktivirala QoS ogranicili korisnike na 50 Mbita.
    [​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam samo jednom na početku kad je tek uveden 4G dobio brzinu od 110Mbps. Od tada nije nikad više prešla 80Mbps. Gledam kod dvojice jarana, jedan ima S9+ a drugi Note 9, i konstantno im se mijenja sa 4G na + i obrnuto. Jučer baš sjedim sa jednim od njih koji ima S9+, možemo pljunuti na antenu na telecomovoj zgradi, ali telefon pokazuje 4G signal a ne 4G+. Nekad predvečer mi šalje screenshoot, ima 4G+, udaljen nekih 400m zračne linije od te iste antene u centru grada (zgrade su između naravno). Ne znam u čemu je kvaka. Jedino da BHTelecom na različitim lokacijama ima različito setovanu opremu.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pričali smo o tome već na temi, na xiaomi uređajima nije pokazivalo taj + na bhmobile mreži iako je na frekvenciji koja ima + i ima brzinu, ja sam na svom redmi note 7 mjerio preko 170mbps bez plusa na display. U augustu odem na more(hrvatska) , kupim tmobile karticu kad gle čuda ima +, ali dole nema brzine preko 25mbps... Tek kad sam kupio Mi9T imam taj famozni + u gradskoj zoni, ali brzina opet nije ništa veća od one koju sam imao na RN7 bez +, znači stvar je samo u prikazu na ekranu. Sad ne znam da li ste ti i tvoji prijatelji radili speed test zajedno na istoj lokaciji i utvrdili neke razlike?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisu radili test nego smo gledali oznaku mreže. Kolega @zdici je nekad radio test i imao je oko 180Mbps na 4G+. Ne znam da li i njemu varira oznaka i brzina

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja ne znam jel za mustuluka, BH Telecom uvodi polako Xiaomi telefone u svoju ponudu :)

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to mi je logičan potez, samo ne znam što to nisu ranije uradili. Kad nude HTC, Meizu, Huawei, ZTE... što ne bi i Xiaomi :)
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Vidjet ćemo koliko će se ugrađivati u cijenu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa eto već možeš vidjeti za Mi 9T pro i Redmi 8 Note pro :) prvi 938KM sa pdv, a drugi 578KM, bez ugovorenog odnosa na nekom paketu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije loše drago mi je svakako sto se Xiaomi više nudi kod nas.

    Jer opcenito kad kažeš Xiaomi raja te gleda ko da si sa mjeseca došao.

    Lakše ce biti sutra polovnjak prodati cim se malo više procuje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Eronet isto ima 2-3 modela u ponudi.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa Huawei P10 i P20 modeli su se prodavali ko ludi na ugovoren odnos. Morao si imati vezu da ga dobiješ. Hoću reći da je i to kinezer, ali marketing čuda radi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kontam da skinem beta ROM miui 11 za redmi 5 plus
    ako ga nabacim ,ako xiaomi pusti official rom,hocu li ga dobiti OTA ?