Xigmatek HDT-S1284 - minor problem!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Blowfish, Dec 23, 2008.

  1. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Dakle nabavio sam Xigmatek HDT-S1284 Enhanced i evo maloprije montirao. HWMonitor pokazuje sljedece vrijednosti: Core #0: 29C, Core #1: 36C. Mislim da nije do mene jer sam fino raspodijelio pastu i zategnuo sarafe (uzeo sam i Crossbow Montage-Kit). Kada sam prije montiranja presao prstom preko kontaktne povrsine heatsinka primijetio sam da na jednom mjestu i nije savrseno glatko. Pretpostavljam da je to problem. Temperature mogu sigurno i bolje jer je pasta koju sam dobio uz cooler poprilicno tecna.

    Cini mi se da sam vidio da ljudi slajfaju kontaktnu povrsinu - i to s uspjehom! Interesuje me je li iko od vas to radio ili mozda zna proceduru?

    BTW ako neko moze da mi kaze do koliko bi smjela ici temperatura jezgre pod opterecenjem. Hvala!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne smiju se polirati DHT cooleri jer obicno dodje do probijanja heatpipea. Probaj ponovno montirati i probaj drugu pastu.
     
  3. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ali malo, samo malo? :mrgreen:
    Citao sam da je za HDT coolere bolje imati guscu pastu. Cini mi se da je Noctua pasta pogusta. Bi li ona rijesila problem?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tesko je ovako reci. Ako je imas, svakako probaj.

    BTW gdje si uzeo Xigmatek cooler, mora da si narucio izvana?
     
  5. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Poslao mi rodjak iz Austrije. Reklamirao bih da sam uzeo ovdje, iako bi nasi vjerovatno rekli da mu nista ne fali :p
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ostavi se idle temperatura, daj Orthos pa onda kazi. Znam iz nekih testova da Asusovi hladnjaci oderu one mnogo zvucnije u idleu, ali zato u loadu :smt005
    To je onaj Achilles? Imaj na umu da on ima losije performanse od HDT-S1283, zato sto ne zahvataju sve 4 cijevi (samo 2 zahvataju kako treba, za razliku od 3 kod 1283) povrsinu iznad jezgri. Da imas Nehalema, to bi bila druga prica :D Za temperature koristi RealTemp ili CoreTemp.
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pa uzet cu novi procesor za 2 do 3 godine pa cu vidjeti hoce li to biti Nehalem ili nesto novije :p

    Nije Achilles, neki je kao enhanced. Koliko sam mogao vidjeti po specifikacijama i slikama razlika je u ventilatoru, i ne znam ima li Achilles niklovane heatpipes.

    Nego, sutra ili prekosutra cu malo testirati ovako kako jest, ne da mi se ponovo rastavljati sve. Ono sto me brine je razlika u temperaturama jezgri (7C razlike). Nacicu i te Real- i CoreTemp pa ce biti report. Nego, na kojoj temperaturi bi trebao prekinuti test u slucaju pregrijavanja?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    70C, ja ne bih dalje od tog isao. Razlika u temperaturama jezgri je sasvim normalna pojava.
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ali 7C razlike? Malo mi je to cudno. Kad je bio stock cooler nisam primijetio neku razliku.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ajde ti vidi kako stoje stvari u loadu.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Morgen ili Uebermorgen :mrgreen:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta, tako tesko pokrenut p95/orthos/occt?
     
  13. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Da.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako hoces, onda nemoj ovdje pitat takve stvari a nisi se udostojio ni p95 pokrenut.
     
  15. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Izvini salio sam se, kasno je a umoran sam. Znam da sam do sad mogao pustiti malo da se zagrije ali...
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pustio orthos 10 minuta, obe jezgre na 45C. Cim prestane opterecenje opet po starom, Core #0: 29C a Core #1: 36C. Malo cudno ali izgleda da je normalno. Mozda ce biti "normalnije" temperature sa drugom pastom jer ne znam kakva je ova koju sam dobio uz cooler.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nemoj kakit, to su super temperature. Ponavljam, razlika od 7C nije puno i ne trebas brinuti o tome.
     
  18. kAcA

    kAcA Aktivista

    I kod mene je razilka izmedju temperatura jezgri oko 6-7 C
    Citao sam da je to normalno :D
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nemoj obracat pažnju na senzore i to je to. :D
    Nema ti druge.. :)