XP 32 sa XP 64

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SedSik, Mar 3, 2009.

  1. SedSik

    SedSik Novi član

    Pozdravljam ekipu.
    Umrezio sam preko obicnog switcha tri masine sa XP-om (2 PC-a i laptop) i sve je radilo super dok nisam (ja sam moro) na jedan PC instalirao XP 64-bit. Sada nemam mreze.
    Pitanje: Jel uopste ova kombinacija moguca, a ako jeste molim da mi neko objasni kako.
    Mreza mi sluzi samo sa renderisanje i igranje sa zenom. :smt001

    Hvala unaprijed za odgovore.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Je li ides preko BiHnet ADSL na net ?
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cccc a ja sve mislio da krevet sluzi za igranje sa zenom, a ono se i mreza posla za to koristiti hahaha :lol: :lol: moguce je, da nisi instalirao drivere za mreznu karticu na x64. inace bi sve trebalo raditi kao i prije (ako si iskljucio FW, podesio IP/SubnetMask).
     
  4. SedSik

    SedSik Novi član

    Da. Kartica radi OK. Samo sto se umrezavam preko switcha i ne koristim internet u mrezi.
    FW iskljucen. Do sada sam koristio Comodo i nije mi pravio probleme. Nakon ovih friskih instalacija nisam ga jos ni instalirao a iskljucio sam onaj Windowsov i podesio IP adrese i Subnetmask kao prije ali nista se ne desava.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak se ne koristi internet u mrezi zar ne bi trebala mreza raditi kroz switch.

    EDIT:

    Kombinacija je moguca ukoliko su driveri ispravni, ja dok sam isprobavao XP64 i vistu64 radila je bez problema u mrezi kroz Asusov switch sa ostalim 32bit sistemima
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zeznuo sam se, mislio sam da mu ADSL ne radi [​IMG]
     
  8. SedSik

    SedSik Novi član

    Evo kako ta moja mreza izgleda.

    Na glavnoj masini sam imao dvije mrezne kartice, jednu za LAN, drugu za internet. Ova za internet je stara tako da je otpala kod 64-bitnog XPa-a, ali ova druga radi bez problema kad se preko nje kacim ne internet, ali mreza jednostavno ne fercera.
     

    Attached Files:

  9. GW

    GW Moderator

    Ne znam što će ti ovakva topologija. Sasvim nepotrebno. Jednostavno priključi sve računare na ruter, koristi dhcp/automatske ip adrese i to je to.