XP "blokira"...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, May 25, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    XP blokira

    Eh evo mene opet :D Znaci, ko i mojih dosadasnjih nekoliko tema, stvar je u kompjuteru mog komsije. Meni nikao neide u glavu kao on uspije ovako cesto nesto zeznut jet sve sto radi na tom racunaru je surfanje po hattrick.org i slusanje muzkike. Al evo, nakon pokvarene graficke, HDDa, stampaca i nedavno CDroma uspio je opet :D

    Sad je problem malo drugacije prirode... Izgleda da nije nista hardverski al opet moguce je... ZTnaci lijepo boota se komjuter i poslie logon screena se odma pojavi poruka u kojoj win objasnjava da nje jedan od fileova koji sadrzi registry datu ostecen i da je recovery uswpjesno obavlje. (i da napomenem da se ovo pojavljuje SVAKI put kad se upali kompjuter, a ne samo jednom kolko bi valjda trebalo)... I onda poslije toga sistem se jednostavno zamrzne.. Aktivnosti nikakve nema i samo se mis moze micat... Ni na sta ne kliknut nemoze... Samo onako stoji desktop, kao da je screen shot. Ajd ja reko da probam System recovery al nece ni to... Tj nemogu to stic ni pokrenut prije nego sto zablokira. Probao sam to iz safe moda al i tamo je isti slucaj... Ako kliknem ono na "yes" i da nastavim rad u safe modu i tu zablokira nakon nekoliko sekundi. A ako kliknem "no", i da odmahg pokrenem sys recovery, ni tad nece... Isto se zamrzne i to je to... Cak sam primijetio da zablokira i ako se ostavi onaj logon screen malo duze.

    Osim XPa ima i WIN98 Se koji mu radi prefektno... tj nema ovakvih problema... al on je prakticki neupotrebljiv jer nema drivera, modem se nikako nemoze najmestit da radi, jedino moze muziku pustat.

    Eto to je ukratko to... Ja bi sad njemu najradije spuco format i lijepo uradio Clean instalaciju sa mojim modifikovanim xpom (napravljen sa nLite-om) i sve bi valjda ferceralo lijepo. Al problem je sto eto nema CDroma (mada bi ovo se moglo rijesit kad bi kopiro preko USBa i386 foler pa pokrenuo instalaciju sa "d:"-a) a oba sistema, znaci i XP i WIN98 su mu na C... pa ako bi formatirao otice oba... Pa bi da mu ovo osposobim na par dana, da backupuje tu muziku, slike i slicno pa bi onda format uradio (ako bude potreban)...

    Toliko.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    To je rad virusa. Tvoj komšija vjerovatno s vremena na vrijeme pogleda koju golu koku na netu :roll: . Ja nisam mogao naći rješenje za taj problem osim reinstalacije windows-a. :|
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ako je virus, postojil nacin da ga kako ocistim? mozda nekakvim skenerom koji odma pri bootu radi posao il tako nesto...
     
  4. PoSmatrac

    PoSmatrac Novi član

  5. 3125

    3125 Komšija

  6. PoSmatrac

    PoSmatrac Novi član

    Da pa zato program ima "BackUp" a drugo je to sto neki nece da citaju!
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    A ovo za lovu? Ocekujes da firma koja scama napravi dobar (posten) proizvod?
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Nisam ga uspio očistiti sa: Norton AV, Avast, Mcaffe; Svi AV-ovi su bili update-ovani i nisu mogli riješiti problem.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma ja nemogu to ni probat jer nemogu spacno uc u sistem... uglavom, neginje njemu format... vala doslo je i vrijeme :D moze lock
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    A ljudi cccc, kakav lock; lock ide samo na oglase i na threadove u kojima se ne poštuju pravila.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa eto problem je "rijesen" :D i vidim gore su male iskrice planule.. :D a plus registiruju se neki novi likovi koji ozivljavaju stare teme...
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo update :D

    Znaci ja sam komsiji digo ponovo sistem i formatiro i svasta nesto uradio... I sad evo neletih opet na problem.. Vezano je za dial up konekciju. Kad ono podesim novu konekciju i hocu da se konektujem izbaci mi "no dial tone" a lijepo se cuje da ima. Ovo se i kod mene znalo pojavit pri instalaciji drivera al nestane cim izaberem u opcijama da pozivam iz "ovog" podrucja, tj bih... Al to podesim u posebnom nekom configu sto se pojavi u cpanelu pri instalaciji drivera. Kod njega toga nema. Jedino se nesto slicno moze podesit u "dialing rules" tabu u "Phone and modem options" al ne fercera ako izabarem BiH. Znaci pomagajte :D
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iskljuci "wait for dial tone before dialing".
    Ako se dobro sjecam, device menager>modem>properties.