XP nece da starta

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Jun 9, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo nekako me postalo stid otvarat vise ove teme sa problemima od komsija l sta cu kad moram...

    uglavnom sad je drugi komsija, nije onaj koji je "kriv" za dosadasnje teme... :D

    uvod: kod nas u gradaccu je vrijeme u zadnjih mjesec dana, blago receno, nenormalno... svaki drugi dan grmi i pada kisa... cak jej bilo i nesretnih slucajeva al necu o tome... i danas se isto tako iz vedra neba prosula kisa i nakon dvadesetak minuta sve se zamracilo i pocelo grmit... logickim zakljucivanjem sam skonto da je jedan grom udario na daljini manjoj od 200njak metara od moje kuce (posto je zvuk kasnio djelic sekunde nakon bljeska)... i negje u to vrijeme (grmljavine, ne tog udara) moj mali rodjak (5. raz osnovne) je ugasio kompjuter...

    ugasio ga je tako sto je stisnuo prekidac na produznom i iskljucio ga iz struje...

    i sad nece da se upali... krene loading od windowsa xp i jednostavno nakon odredjenog vremena se na djelic sekunde pojavi BSOD (na kojem nikako nemogu uhvatit sta pise je prebrzo ode, al je onaj koji se pojavljuje kad se nesto desi sa hardverom) i restartuje se PC... safe mode, last known good conf isto nerade... probo sam bootat Ubuntu live i Knoppix i oni ferceraju... HDDovima mogu pristupit, graficka se isto detektuje, i zvucna isto... uglavnom u Ubuntu-u sve radi (osim sto sam imo problema sa mountanjem :D)...

    i sad zanima me do cega je... probo sam ubacit bootabilni XP sa SP2 pa da probam sta preko repair console (to sam probo prije nego sto sam vidio BSOD, jer to sam primijetio tek na kraju, ni sam neznam kako mi je moglo promac prije) i jednostavno nisam nigje imo opciju da udjem u tu repair consolu.. samo sam mogo formatirat (sto nisam uradio)... konto sam sa linuxom malo eksperimenitsat i eventulano format uradit (i ovo prije nego sto sam BSOD vidio) al onda sam skonto da mu je file system na obje particije NTFS pa sam odusto od toga jer kolko znam linux nije bas nesto sa NTFSom...

    uglavnom, ja sumnjam da je nesto otislo... nekako mi je prevelika slucajnost da se to bas desilo pri grmljavini al mislim da je on ugasio komp cim je zagrmilo "u daljini", ne poslije onog velikog udara gore sto opisah... nekoristi dial up modem tako da nije moglo ono kablo ista izazvat... danas je ponovo dobio WLAN pa... neznam, modza i to sta veze ima jer su mu dolazili neki ljudi i pravili... al radilo je poslije nego sto su otisli tako da nebi trebalo da su oni sta zeznuli...

    ukratko, to je to :D