1. maniac

    maniac Novi član

    Evo problema:

    CD/DVD rom na laptopu ne cita dobro CD-ove dok DVD diskovi idu dobro. Ja sam krenuo da instaliram XP, formatirao disk, i kad je pocelo da kopira fajlove onda zapne i kasnije nemoze uopce da udje u setup, stane na loadiranju onih drivera. Sve sam pokusavao, i nakraju sam ubacio Vista DVD, usao u command prompt, na drugi DVD snimio sve setup fajlove od XP-a i kopirao na D particiju. Sve ide uredu, ubacim startup disk, udjem u DOS i pokrenem "winnt.exe" iz i386 foldera, kopiraju se svi fajlovi na C particiju i racunar se restartuje da bi nastavio instalaciju. Ali kad se restartuje, nece da boota sa C diska kako bi trebao pa da se instalacija nastavi normalno.
    Mene sad zanima dali postoji nacin da ja iz DOS-a ponovno pokrenem nastavak instalacije sa C particije, koji file da pokrenem i u kojem folderu ?

    Na C particiji, setup je naravno kreirao ove foldere:

    $WIN_NT$.~LS
    $WIN_NT$.~BT

    Ali nije napravljen boot.ini, dali to predstavlja problem ili sta vec...
    Laptop podrzava network boot, ali to nikada nisam radio i neznam tacno sta mi sve treba za to i koliko je komplikovano.

    Ako neko ima neku ideju kako da rijesim ovaj problem molim za pomoc.
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Image WinXP CDa sprži na DVD i riješeno. Da dalje ne komplikuješ stvari to bi po meni bilo najjednostavnije a kako vidim taj DVD bi ti svakako trebao ako bi opet formatirao system :roll: