Xpertvision 9600GSO-Alternativni cooler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SpookyMoO, Apr 6, 2010.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dakle imam ovu graficku.Hladnjak je ok i dobro radi svoj posao ali se uzasno puno cuje i pravo mi smeta,pogotovo kad je gpu opterecen.
    Interesuje me ima li neki dr cooler da se stavi na nju a da je tih!?
    Evo i slike: [​IMG]
    Hvala
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako ti nece smetati zauzimanje jos jednog slota, ja bih kupio neki 92mm vent i nakacio na taj hladnjak a skinio taj ventilator?
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najbolje bi bilo malo više istresti iz džepa i uzeti arctic cooling accelero s1.
    Tada graficku neces cuti te ces se onda usredociti na ostale ventilatore u kučištu :D

    Vidim prodao se nedavno ovaj hladnjak za 30KM, što bi bilo idealno.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Fazon je sto su na ovoj grafi i memorijski cipovi pokriveni pa eto kao i oni se malo hlade a i sretna je kad se overklokira:) i to jako fino.
    A i ja sam razmisljao da skinem ovaj i stavim neki dr ali ne znam kako bi taj neki veci cooler nabacio,u tome je stvar.
    A taj accelero znaci moze na ovu grafu!??Mada je pasiva sto mi se ne svidja radi grijanja ali opet se pretpostavljam moze i na njega nabaciti neki tih ventilator ili ne moze!??
    Edit: evo vidim moze i na accelero da se nabace ventilatori.Kad bi nasao jeftino bilo bi super.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nov accelero S1 ima vrijednost te kartice, tako da je privremeno rjesenje dok ne izleti sta jeftino, jedan 92mm vent od 5-6 KM. Budi malo kreativan, moze se zakaciti kako god hoces :D
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo gledam kako je neki lik zakacio nekakvim vezicama.Pravo uzasno izgleda ali to nije bitno.Bitno je da radi,nego kako da znam koji ventilator da uzmem a da nije glasan!?Imate li neku preporuku za neki tih?I jos jedna stvar.Gdje onda povezujem taj ventilator?Jel na istom portu na grafi ili na plocu jer znam da ima ono sa 2,3 pina.Tj je li uopste isti port za cooler kao i onaj na ploci maticnoj(sys fan port),da sad ne otvaram kuciste.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Slobodno ga ukaci na maticnu plocu. a uzmi neki brandiran, ako si iz Sa onda u UE.BA imas CoolerMaster ventove. U suprotnom, imas npr. u Genelecu SilverStone & Noctua. ja bi radije uzeo kakav 12 cm , razlika u cijeni minimalna, manje buke proizvodi a veci airflow neg na 9 cm ventu
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja imam veliki pasivnjak sa 9600gt za 20km
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A koji si uzeo tacno ako se moze znati?
     
  11. pac

    pac Komšija

  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo na netu gledam nema u Plusu,bar tako pise.Ma uzecu ja neki brandiran,nije vazno je li coolermaster ili neki dr ,meni je samo bitno da se on ne cuje puno.
     
  13. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    mjesec dana me izludi ventilator na grafickoj, a puno kuciste 120 mm ventova. nebi se nikad ni sjetio...
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Djaba,opet mi prostora treba.Dao mi jaran coolermasterov fan 90mm ali nema teorije da mi stane fali mi jos bar 0.5cm.Smeta mi tv tuner.Jbg.Kad oslobodim jedan pci port moci ce ali mi trenutno treba tako da nista od montaze:-((
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    imas u Genelcu one "slim" ventove, mislim da su Sycthe brand