za koliko stigne poslijka izmedju gradova u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Sep 7, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li ko iskustva sa slanjem poste, obicne ne preporucene, izmedju gradova u BiH? Kolega sa foruma mi poslao u utorak, vjerovatno u koverti, i jos nista nije stiglo. Znaci iz Sa u Tz.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam dibijao u roku od dva dana. Recimo posalje u ponedjeljak a stigne u srijedu a nekada je znalo da stigne odmah sutradan. Ze-Tz ili Sa i slicno.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa vjerovatno zavisi koji je dan, mada bi trebali svaki dan ici Sa-Tz. Ali zavisi je li poslao prije npr. 14h ili dokad se vec salje isti dan (lupam za vrijeme). Mozda ti je zaglavilo u lokalnoj posti, otidji do njih ili do glavne u Tz ako ti je zurba.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Brzo to kod tebe Nails :)

    Moja iskustva su do 14 dana...Preporucena ne daje veci prioritet pri samoj isporuci.

    Vise pruza naknadu za slanje u slucaju "izgubljene posiljke" (vrate ti dio novca) ili da se udje u trag gdje je zaglavila zbog jedinsvenog ID broja...

    To ti ovisi o vise stvari, raspitaj se u obliznoj posti kojim danima postar obilazi tvoj teren.

    Izvode iz Banke nikad ne dobijem ni za 10 dana od dana obracunskog perioda :)

    Raspitaj se kod penuzionera za broj mobitela svog postara :wink:
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pošalji autobusom, brže je od brze pošte. :D
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj 14 dana, to vas postar nesto zavlaci :D Ja sam par puta slao i dobijao, obicno 2-3 dana, Sa - Zivinice. Ko sto neko spomenu, nekad ostave u posti, a ni ne znas.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok hvala na odgovorima, a sacekat cu onda jos :). Koji apsurd, iz UK sam znao dobiti posiljku za 7 dana a ovako ce bit i vise. :D
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa da, to i ja govorim :wink:

    Postar zavlaci, jer djeli penzije, a gdje ima penzije ima i para :wink:

    Zato ga buraz nazovi i reci mu da si svezao pit-bula :wink:
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto ne zavlaci i onu posiljku iz UK? Mozda misli bice para vidi iz UK :D
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma misli covjek ; koga ovaj ima tamo, 1 funta = brdo K-markica :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Joj, ja jednog nazovem, kaze ja na bolovanju, neku bolest zglobova dobio i jedva ziv ostao.

    Nazovem drugog na zamjeni, kaze zaboravio, ovaj prvi mu ostavio brdo posla :roll:

    Edit.
    Ostali mi ljetos dokumenti od auta na moru, Hrvatska posta-nasa posta i cekao 13 dana.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Fazon je otici u postu i pitati ima li sta za mene? Cekajuci da postar donese na vrata osijedi kosa! Posta izmedju vecih gradova ide svaki dan.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upravo tako dino, ja često upratim na trackingu da je paket stigao, dođem na šalter pitam ima li šta za mene,
    kaže čikac daj papirić, reko nemam papir ali znam da je paket tu, on kaže nije. I tako ti se ja zamalo ne posvađam
    sa njim dok mu objasnim šta je tracking, lik nea blage i na kraju kad ode da ruje po paketima i nađe moj, izvinjava se.

    Poštar nakon 2 dana donosi obavijest o prispjeću paketa. :smt005

    To ti je naša pošta.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok za te preporucene posiljke sa trackingom, al zar moze i za ova obicna pisma? A i nije mi bas tolika zurba, vec rekoh da nije otislo komsiji il neko sebi ostavio :D Ako ne dodje u pon. idem u postu :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo stiglo danas, znaci Sa-Tz za 7 dana :D Inace iso jucer u postu i dali neki broj da zovem na koji se niko ne javlja.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Standardno, kad se zalis na nesto sto dolazi iz drzavnih jasli. Telefoni na koje se niko ne javlja.
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Brzina dostave poste u BiH posti isto tako zavisi i od toga koliko je taj dan postar popio.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I kakvo je stanje u kladionicama.