Za sve clockere koji nemaju više bubrega za prodavanje ;)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Sep 21, 2006.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

  2. Chode

    Chode Aktivista

    comment na sliku:

    vidi se da je montaza, jer borer nije ni usao u cpu, nego su samo okolo posuli metalne piljevine... :) al dobro, cool slika...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    koliko vidim radi se o PentiumD 805 procu - za svoje pare nema boljeg, samo jos treba uloziti malo love u dobro hladjenje.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma to još više-manje (mala investicija - moj kuler recimo), ali ako su napajanje i mbo šljuka... ne samo da se nećeš naklokat, nego može i stradati pokoji dio matične :wink:
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    htio sam da ga kupim pa sam citao testove, vidio sam u nekim da pravo gadno vuce struje, i to me je odvratilo od kupovine...kakva su tvoja iskustva?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma vuče dosta, morao sam napajanje mijenjat ali više nema problema... trenutno radi na 3.4 pošto ploča ima neke svoje (fizikalne) limite što se tiče visokih frekvencija... inače ide na 4ghz sa malim povećanjima voltaže (ovi na tomu su ga digli u nebesa, dok sam ja uspio na p5wd2 sve stock voltaže osim cpu, a i ona je bilo sitno dignuta, vrtit razne testove).

    ovaj cpu bi se idealno našao na dobrom napajanju (meni ovaj seasonic totalno hrani sve), matična neki minimum p5wd2 i 2 x što-bržeg-rama.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ih dok se kupi dobra maticna poput te asusice p5pwd2, dobar ram, dobar cooler i dobro napajanje bolje je uzet 6300 i vozit ga na asrockici od 150KM...bit ce svejedno brzi od tog "govanca" na 4Ghz, a puuuuno hladniji...;)
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    :D

    To ej poenta klokiranja, uvalis se u komplet komp i kupis najjeftiniji proc, i onda govoris u ustedi :mrgreen:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    eh da je bilo konroa dok sam ja ovu ragu kupovao, onda bi se mi drugačije pisali :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad si ti kupio taj proc, u tom trenutku je bio najbolji izbor. ;)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    da... ali ne sa ovom matičnom, tu sam se zajebo.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto? ne kapiram...
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa onak... ne može podnijet veće klokove 805-ice + jako undervolta cpu i to je jedna nesretna situacija jer onda ti je idle stalno velika voltaža.