Zacetak novog PC-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by efo, Dec 27, 2014.

  1. efo

    efo Komšija

    Pozdrav raja!

    Mama otisla u daleku Ameriku prije 2 dana, ostaje mjesec dana, pa sam mislio uzeti par komponenti preko amazona/newegga za novi PC, ono sto najlakse moze ponijeti (tipa RAM, procesor, eventualno ploca i grafika). HDD sam nedavno kupio, to mi je prva komponenta/cigla :)

    Budzet mi nije neki, oko 400-500 KM za plocu, procesor i ram recimo, grafu bi naknadno kupovao.

    Pitanje je sta je trenutni best buy za ove tri komponente u ovom budzetu na pomenutim stranicama? U zadnje vrijeme malo slabije pratim hw, pa bih volio cuti i misljenje ovih koji to malo bolje prate. :)

    EDIT: Jos jedno pitanje: jel ovi procesori dolaze sa coolerom ili ne?
    npr: http://www.amazon.com/Intel-i3-4130-FCL ... 37&sr=1-25
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    CPU - i5 4460 ($190) ; MBO -Asrock H97M ($70); RAM - 4 GB DDR3 ($40). Poslije ram eventualno nadogradi.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Isplati se 60$ vise dati za taj proc u odnosu na i3 4130 i gdje nadje taj RAM za 40$? Hvala na brzom odgovoru.

    EDIT: Nakon kratkog istrazivanja vidim da se vjerovatno isplati. Jos uvijek ostaje ovo pitanje za RAM :) a i ono iz prvog posta u EDIT-u za box cooler, tj. da li dodje cooler uz ovaj procesor?
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislim da su ova box pakovanja sa coolerima, dok su tray bez kulera, neka me neko ispravi ako griješim. 4 GB DD3 rama imaš svuda po neweggu za oko $40...
     
  5. efo

    efo Komšija

    Ucinilo mi se da si napisao 8GB RAM-a za 40$, tu je nastala zabuna :) Ovako je rega.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

  7. efo

    efo Komšija

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Još ako nekako uspije postaviti procesor i ram na ploču, sve stane u kutiju od matične.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stane i bez postavljanja ako je tray proc. Nek izbaci knjizicu od ploce, komotno staje pakovanje rama i proc.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    nije losa ni opcija fx 8320e :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Loša je opcija pored bilo kojeg i5 i i7.
     
  12. efo

    efo Komšija

    Hvala svima na preporukama, na kraju sam malo promijenio plan te narucio SSD EVO 840 120GB i jos nekih stvari na vecim snizenjima, tipa senheiser slushe in ear i jos jedne over the ear i jos par stvari.

    Sve me izaslo oko 180$ sa taksom, ostatak para cu stekati pa za mjesec dva ovdje preko pika ganjati novi pc, jer sam primjetio da cijene uopste nisu toliko razlicite kad se gleda razlika na piku i na amazonu.