zakljucani direktoriji

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by insekt9, Aug 4, 2006.

  1. insekt9

    insekt9 Aktivista

    Od neki dan imam problema sa particijom diska. Naime, nekim folder-ima nemam pravo pristupa. Kada privucem misa napise da je prazan (a nije).

    Jedini user na kompu sam ja kao admin. Probao sam formatiranjem particije sa winxp-om, ali ne pomaze, cak sto vise, problem se pojavio sa drugim folderima.

    Disk je Seagate 200 GB i podjeljen je na dvije particije 120/80 GB. winxp je na drugom (fizicki drugom) disku.

    Prijatelj mi je preporucio Unlocker 1.83 ali mi on nudi premjestanje, brisanje, preimenovavanje foldera, ali niti on ne vidi sadrzaj foldera.


    Je li tko od Vas imao takvih problema i kako je rjesen?
     
  2. GV

    GV Komšija

    kad ga preimenuješ da li se onda može otvoriti
     
  3. insekt9

    insekt9 Aktivista

    malo kasnim, nije me bilo kuci...

    Niti nakon preimenovavanja nije moguce pristupiti.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Jesi probao preko dos-a pristupiti?
     
  5. insekt9

    insekt9 Aktivista

    "ne pije vode"
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    A iz safe moda?
     
  7. insekt9

    insekt9 Aktivista

    sto mu gromova, toga se nisam sjetio. Ako im iz safe moda pristupi da ih kopiram na drugi disk ili odmah na DVD napraviti kopiju ako radi Nero u safe modu?
     
  8. insekt9

    insekt9 Aktivista

    ni iz safe moda im ne mogu pristupiti. Logiram se kao admin i probam im pristupiti, ali o5 isto. Pristup zabranjen.

    Stvarno cu ispi*diti zbog ovoga...
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Da probas sa unlockerom prebaciti na drugi disk mozda ce raditi?

    EDIT: Ako zeznes i drugi disk ne preuzimam krivnju :D
     
  10. insekt9

    insekt9 Aktivista

    probao prebaciti na drugi disk (fizicki drugi disk) ali mi prebacio samo prazan folder... Bas ne kontam. Disk je relativno nov (cca 1 god star)... Drugi je vecc pooostar (WD 20 GB), cca 4-5 god.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moze se to ali sam zaboravio kako. Uglavnom pristup folderima je ogranicen na nekig usera iz prosle istalacije win-a. Kad si digao nove windowse, ili obrisao usera koji je imao pristup zeznuo si stvar.

    Rjesenje ima negdje na pcekspert forumu.

    Jesu li ti nazivi foldera plave ili zelene boje boje?
     
  12. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    imam slican problem pa rek'o da ne otvaram novu temu....kopirao sam neke fajlove sa stika i vise im ne mogu nista...ni otvoriti...ni izbrisati.
    te iste fajlove sam kopirao ponovo na desktop i sve je ok
    [​IMG] evo sta izbacuje
    probao i unlocker i system restore....ima li jos sta :|
     
  13. insekt9

    insekt9 Aktivista

    to mi se dogodilo prije novog win-a.

    Nazivi folder-a su normalni (crni) kao i svi folderi kojima mogu pristupiti na tom disku. Slicno kao i kod Big Brown Beaver-a neki file-ovi su kopirani sa stick-a.