Zalman VF900 ili Pasivni hladnjak

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Adi_k, Nov 13, 2006.

  1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam 6600GT VIVO 128mb, i posto mi se cuje njen orginalni cooler hocu da kupim novi,sad se samo dvoumim da li da kupim zalman vf900 ili pasivni hladnjak,pa vas pitam za savjet,jeli neko imao iskustva ili sa jedim ili sa drugim??
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Uzmi Zalman vf900 jer taj pasivni ti nije dovoljan a na tvojoj grafičkoj frekvencije čipa i memorije su visoke te se zbog toga poprilično griju.
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Problem je to sto nemam para za vf900 imam samo 50 km za to pa zato i pitam :mrgreen:
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Nemas ti koristi od pasivca jer ti on nece hladiti tu grafulju kako treba.Upravo kako ti je ImperatoR rekao.Jeste da ti se nece cuti ali nista od toga nego ti fino skokni do najblizeg IT ducana i zbavi tog Zalmica vf900.Ima da ti vjetar u kuci napravi :D (malo prevuvelicavanja al et...) :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda mirne duse uzmi VF700.
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    ali strah me je za vf700 sto neki pricaju da nakon 3-4 mjeseca odu lezajevi i onda se pravo zvoni :roll:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, nema sta da odu lezajevi...
    Naravno da se moze desit da odu lezajevi, to vrijedi za svaki ventilator pa i za Sunon, Papst, Ys Tech ili Nexus, ali je realno sansa mala.
    BTW VF700 je nesto tisi od VF900 ;) (pri istim obrtajima venta).
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    znaci vi mi preporucujete da uzmem vf700,racunar sam skroz utisao ali samo jos graficku trebam zato sam se odlucio da kupim neki vent dobar da se ne cuje ali odlucio sam da ne potrosim vise od 50 km,a kad odu ti lezajevi jel se mogu promjeniti ili spadaju pod garanciju ne razumijem se u to zato i pitam :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako nedajboze odu, moze se umjesto Zalmanovog ugradit bilo koji 80mm vent.
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    huh pa hocel se onda cuti opet grafa?? znaci ti mi preporucujes da uzmem vf700
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma moze bit samo tisa, najveci noise freakovi to i rade, stave neki ultra-tih vent kako bi dodatno smanjili buku.
    Ali to su vec picajzle, stock vent od VF700 na 5V je necujan. EOD.
     
  12. TopniK

    TopniK Komšija

    Ovo ubjeđivanje me podsjeća na Bore Lee-a.
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ok hvala vam mnogo uzet cu vf700
     
  14. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Kupio sam vf700 prezadovoljan sam ne cuje se ni sec. hvala svima
     
  15. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam ne bas veliki problem sa zalmanom, kad mi je upaljen racunar zalman kao da "cvili" i ne toliko glasno koliko iritantno sta vi mislite sta je :S
     
  16. Ante

    Ante Aktivista

    Podmazi ga malo :) Malo uljem.