Zamjena ventilatora

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kir.ba, Jan 20, 2009.

  1. kir.ba

    kir.ba Novi član

    Imam graficku Leadtek WinFast A400 GT AGP (GeForce 6800GT) i na njoj citavu skalameriju od coolera.
    http://www.tomshardware.com/reviews/leadtek,890-5.html
    Nazalost rikono mi je ventilator, ustvari poceo je zujat, to sam pokuso rjesit podmazivanjem, al to kratko traje.
    Posto mi je skalamerija od coolera dobra (700gr bakra), htio bih da kupim samo novi ventilator 60x10mm, eh sad mi pomozite gdje da nadjem u Sarajevu takav ventilator, gledo sam po internetu ove nase prodavnice (plus, imtec, itd..) i nisam uspio pronaci. HELP!
    Ovaj bi bio idealan http://www.directron.com/ec6010m12s.html :smt002
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj Orbitr na c. vili ili electronic centar na m. dvoru bilo je ako nije nestalo.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    imam ti ja cooler za 6800gt, i na njemu je ja mislim ovaj vent, ako ti odgovara - 5KM :smt003
    [​IMG]
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja bih prije stavio 120mm na taj hladnjak...bilo bi tiše i bolje bi hladilo.
     
  5. kir.ba

    kir.ba Novi član

    A gdje dodje tacno Orbitr na C. vili?

    Hvala ti ja bih radije nov, taj tvoj je sigurno dosta odvtio ;)

    Neznam jesi li vidjeo sliku, al 120mm nemoze stati u ovaj cooler.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa "privezes" ga za karticu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    120mm je previse, ali 80mm bi moglo.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma moze se i 120mm...ako malkice viri nije na odmet.
    Mozda bi najoptimalnije stao neki 92mm, ali ja bih ipak pokusao sa 120mm...
    Ne znam bas odoka, koliko vidim skoro pa bi se savrseno uklopio.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    odvrtio je 5 minuta :mrgreen: tj. samo je proban, odmah nakon toga je postavljen nv silencer, od tada stoji u ladici par godina, jedva ga nadjoh :lol:
    a kao sto ti rekose, kupi 80mm
     
  10. kir.ba

    kir.ba Novi član

    Neznam mozda bi se mogo jedva ugurat 80mm al mora bit 80x10mm, medjutim pitanje nije sta stavit nego gdje kupit? ;)
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako imas ispod kartice mjesta dovoljno...ja bih preko svega toga stavio 120mm...
    Zasto mora da bude striktno u tom malo prostoru u sredini?
    Sa 120mm bi dobio veci protok zraka koji obuhvaca vise listica i manju buku.
    Jedino je problem ako nemaš mjesta za dodatnih 25mm ispod kartice.
     
  12. kir.ba

    kir.ba Novi član

    Nema mjesta jer preko dodje plasticni poklopac http://www.tomshardware.com/reviews/leadtek,890-3.html,
    a i u cooleru ima posebno ostavljeno mjesto za ventilator koji je 60mm, mozda bi mogo stat najvise 80mm, al bi to moro izmjerit.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa skini tu plastiku... Cisto sumnjam da moze stati 80ka zajedno sa plastikom.
     
  14. davles

    davles Novi član

    Pogledaj u Plus-u ili Matrix computersu na skenderiji :smt006
     
  15. kir.ba

    kir.ba Novi član

    Ej, ljudi 60mm radi odlicno i sto cu se ja sa tim zafrkavat, samo sam pito gdje da kupim :roll:
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Xilence Ventilator 60mm slimline 2221032 7,00 8,19
    Formel.ba
     
  17. pac

    pac Komšija

    kir.ba jedan vent od 80mm ti je sasvim ok. Iz iskustva ti mogu reci da mi je tako na jednoj grafi temp se snjizili za oko 10°C. A napravit ces tu skalameriju sto ces vent zicama pricvrstiti za graf netrebas ga sad skroz priljepiti. Kod mene je bili oko2-3cm razmaka. Probaj pa vidi kako ti se cini, vent mozes kupiti u formelu xilence 80mm 7-9KM nije high end ali je poprilicno tih.
     
  18. kir.ba

    kir.ba Novi član

    Konacno jedan koristan odgovor, hvala ti prijatelju ;)