Zamrzavanje racunara.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sale1177, May 12, 2009.

  1. sale1177

    sale1177 Novi član

    Pozdrav.
    Desava mi se da racunar zamrzne nakon nekoliko minuta koristenja.
    Pomislio sam da nije do windows 7-ice i instalirao sam vistu,i nakon pola sata koristenja opet isto,racunar stane i nista ne mogu da radim.Konfiguracija je sledeca:
    P5B.
    E7200 3,4 GHz.
    2x2 GB DDR2 800 Take MS.
    A imam problem sa RAM-om jer nece da radi na svojoj default frekvenciji,uspijem nekad upaliti racunar dovoljno da smanjim frekvenciju RAM,a to me ogranicava i u overclock-u.Radi toga se racunar zamrzne,ustvari stabilan je kad je RAM na 533.
    Eh sad,nije problem ako je RAM preselio jer imam garanciju,nego me brine da nije sta drugo?Mozda maticna ili nesto trece?
    Ako neko moze da pomogne bio bi zahvalan.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Opisi zamrzavanje, ima li slike, je li reset pomaze?

    Daj jos napona RAM-u.
     
  3. sale1177

    sale1177 Novi član

    Slika ima,ali nista ne mogu da radim,sve stane.
    Kad resetujem radi nekoliko minuta i opet isto.
    Napon sam povecavao sve do 2.4 V,ali nista.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Obori sve vrijednosti na stock, zavrti memtest - ako padne, trazi novi RAM.
     
  5. sale1177

    sale1177 Novi član

    Kad sve vratim na stock racunar nece da starta.
    Nekad starta,dodje do welcome i zamrzne.
    Trazicu novi RAM,a nadam se da je do njega.
    Jel moguce da je mozda maticna problem?
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jeste, ali RAM je najveci sumnjivac. Koja napojna?
     
  7. sale1177

    sale1177 Novi član

    Ma skoro uzeo Silverstone ST40F 400W.Konfiguracije je vec napisana samo jos dodaj 9600 GT.
    Citao sam ovde da je ovo dobra napojna,valjda nisam pogrijesio?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    dobra je napojna. Haj sreca pa je sad DDR2 bagatela ;) Probaj ga kod nekog druga, vidi radi li ok na stock frekvenciji kod njeg.
     
  9. sale1177

    sale1177 Novi član

    Ma ne brinem ja zbog ram-a,imam ja garanciju na njega.
    Probacu kod jarana pa cu javiti.
     
  10. sale1177

    sale1177 Novi član

    Danas sam probao sa samo jednom plocicom i sve radi kako treba,a cim stavim obje opet pocne zamrzavanje.
    Vrtio sam memtest oko 2 sata,i nikakvi problema nije bilo(kada je samo jedna plocica unutra).
    Nisam mogao da RAM probam na drugom racunaru,mada sad sumjnam da je nesto drugo.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Update firmwarea ploce!
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Jesi li i jednu i drugu pločicu testirao memtestom?
     
  13. sale1177

    sale1177 Novi član

    Odnio sam RAM u servis,znacu za dan ili dva da li je do RAM-a ili neceg drugog.
    A kako cu update-ovat firmware?
     
  14. Talnay

    Talnay Aktivista

    Odes na asusovu stranicu, skines zadnji firmware ili koji tebi odgovara (pogledaj malo svaki firmware, obicno se skine zadnji) pratis uputstva kako ces instalirat, mozes na 2 nacina preko biosa, snimis na floppy ili usb stick, ili instaliras asusov programcic u windowsima i preko njega to uradis. Ako nisi siguran u to, onda to daj nekom strucnijem, mada to nije komplikovano.
     
  15. sale1177

    sale1177 Novi član

    Ma instaliro sam ja zadnju verziju davno,nego sam se zbunio,htio sam napisati koju verziju da skinem nije kako da je skinem.Probao sam zadnje tri verzije i opet nista.
    Sad sam uzeo od jarana 1 GB RAM-a(2x512 MB) i sve radi kako treba.
    Negdje sam citao na netu da je problem zato sto koristim takeMS,jer ih nema na Asus-ovoj Qualified vendor listi.
     
  16. Talnay

    Talnay Aktivista

    Moguce da ti ram defektan, nije toliko vazan ovaj QVL, meni su radile memorije koje nisu bile na QVL, a opet s druge strane, moze bit i to. A posto kazes da ti jedna plocica radi bez problema a jesi li probao drugu? To si trebo probat. Ajd vidjeces sta ce ti reci oni iz servisa.
     
  17. sale1177

    sale1177 Novi član

    Ma vidjecu sta ce mi reci,nadam se da je do RAM-a.
    A probao sam obje plocice,kad je jedna unutra sve je super,cim stavim drugu opet isto.
     
  18. GW

    GW Moderator

    A da li se isto događa kad im obrneš mjesta?
     
  19. sale1177

    sale1177 Novi član

    Da.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ako ti obje pločice rade ispravno kad su same, onda bi moglo biti do ploče.