Zasto usb ima virus ako je prazan i formatiran?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ivana, Mar 6, 2008.

  1. Ivana

    Ivana Novi član

    Zasto to,zna li neko?
     
  2. Ivana

    Ivana Novi član

    Mislim,i kako to da otklonim?Skeniranjem obrisem,ali se opet pojavi.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zato sto ti je zarazen racunar, te svaki put zarazis stick nanovo.
     
  4. Ivana

    Ivana Novi član

    ma ne.skeniram ga na cistom racunaru
     
  5. Ivana

    Ivana Novi član

    ali se i na tom `cistom` opet pojavi. ali si brz sa odgovorom :)
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To ispadne glupo...ako formatiras, ocistis nema razloga da se virus zadrži na sticku ako ti taj racunar nije zaražen.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koristi edit kada radis postove jedan za drugim. Edit dugme ti je u gornjem desnom uglu svakog posta.

    Vezano za temu, koji antivirus koristis?
     
  8. Ivana

    Ivana Novi član

    Avira Antivir,ma znam za edit,nego brzam pa se sjetim kasnije

    Evo,tebi za dusu,edit. Ok,hvala,smislicu nesto vec. a uzdala sam se u antivir dosad.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ocito taj antivirus ne radi dovoljno dobro. I kad zbrzas, umjesto da napravis novi post, klikni "Edit" :smt002
     
  10. GW

    GW Moderator

    Svaki antivirus moraš "apdejtovati" na zadnju verziju. Možda ti je taj malo zastario.
     
  11. Ivana

    Ivana Novi član

    Nije zastario,apdejtuje se svaki dan,osim togam skinula sam ga prije mjesec dana prvi put. Ma ajd ljudi nije toliko bitno,mislila sam da nema neka caka a da ne znam,pa sam pitala mudre glave. Jer ovi u stampariji nece da odstampaju nista kad uoce vrius. Idem ga oprati,mozda pomogne.Eventualno razredjivacom.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Udji u taj USB, idi Tools > Folder Options > View, uključi Show hidden files and folders i isključi "Hide protected operating system files (Recommended)". Izbriši sve što ti je sumnjivo i vidi hoće li ti biti virusa opet.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Što bi to radila? Pa valjda bi ga format obrisao. Problem je kako kažu dog i renno u zaraženosti računara na kojem se skenira.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    A taj Avira AV je vjerovatno neki pljug koji ti se nudi preko Pop-upa na Star Warez sajtovima koji je i sam Trojanac iz Gabele otkriven od strane Salinasa Price-a. Zato ga ne uzimaj zdravo za gotovo.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  16. Ivana

    Ivana Novi član

    Ej ljudi hvala vam.
    Very much.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa jesil rijesila, ako jesi - kako?
     
  18. Ivana

    Ivana Novi član

    Kao sto mi je mobster_1930 objasnio.tj fajl je jedan ostao sakriven. A inace sam upotrebila savjet od stihoklepca da obustavim autoplay kako ga ne bi ponovo zarazila i na savjet sulu 600 sam instalirala drugi antivirus tj.skenirala sam stik online sa kaspersky,ukucaj na google kaspersky scan online i moze da skenira male fajlove,pa sam tako znala da je taj mali fajl koji se ranije nije vidio,ustvari virus, koje avira nije mogao da pronadje. Pozdrav
     
  19. GW

    GW Moderator

    Sve što je trebalo uraditi je skenirati sa dobrim antivirusom. Moj savjet je da skineš taj avira i staviš na komp recimo avast i očistiš ga kako treba.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ili recimo avg free edition..