Zlato/Srebro/Ostalo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Mar 25, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gledam po forumu i nikako ne mogu da pronađem temu vezanu za ovo.. da li se neko na forumu bavi prodajom ili kupovinom ovoga? Ili mozda ima clanova koji vole da nose nakit?

    Ja licno ne volim bizuteriju da nosim, jednom kupis nesto da valja i nosis to milion godina..

    Trenutno sam u potrazi za kvalitetnom zlatarom da mi urade neki prsten po narudzbi i jos nesto da uzmem, pa su preporuke dobrodosle.

    Komentarisite, pisite malo da vidimo kakvo je stanje kod nas sto se tice ovih stvari.

    Ovo su ipak pare koje nikad ne mogu izumrijeti.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam dva prstena, srebro jedan a drugi vjenčani bijelo zlato. Imam srebrenu narukvicu i lanac srebreni koji mi je davno, nekad 2006 na caršiju zlatar napravio istopio nekog srebra sto sam imao i to uradio, i sad imam kao pola one grafite olovke srebra ne znam sta da napravim, stoji od tada..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Očigledno je šta ćeš napraviti od tog preostalog srebra. Naušnice, jer ti samo one nedostaju da kompletiraš kolekciju.

    :)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    nisam to nikad volio :D

    a ovo srebra sto imam mi je bukvalno od kraja osnovne, pocetka srednje.... samo sto sam to pretocio u jedan lanac :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je to samo stvar vise na koju moram paziti, tako da ne nosim nista :D
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Sto se nakita (za zene :D) tice Quraishi i Celje su najbolji u Sarajevu. Za muske ne znam, ne nosim nista.

    Za investicijsko mislim da nam je najbliza radnja u Splitu.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja imam dosta nekog starog zlata sto bih odnio na procjenu i prodaju.
    Zenino tacnije, hoce da ga se rijesi, beez da stoji, mozda da si napravi neke nausnice, prstenje, i sl.

    Gdje u Sa odnijet na realnu procjenu i dogovor ?
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja prosle godine na moru u vodi izgubi burmu bijelo zlato. Dosao kuci i odmah novu, sreca imali istu.
    Nego smijesno mi bi, u zlatari nije bilo moje velicine i radnica na mobitel nekog nazva. Kroz dvije minute ulazi gospodja u zlataru sa velikom torbom, unutra nakita nekih 10kg najmanje i izvadi mi prsten :)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam srebreni lanac...kupio ga sebi tamo nekada 2007. i nosao neko vrijeme i od tada stoji...malo je deblji,tada je bio oko 150 KM
    koja je sada cijena srebra
    btw.ebo srebro,ima li ko šorvane :D
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imam ja jedan dukat, oko 1k vrijednost, ništa posebno.

    Srebro je baš jeftino trenutno, ispod 1km.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Poklon od oca :) Zlatnik kupljen 1990 u USA...50$ 1oz edition


    [​IMG]

    [​IMG]

    Diameter: 32.70 mm
    Weight: 33.93 grams
    Purity: 22K
     
    Last edited: Mar 26, 2018
    Ninja likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imao sam ja i sorvana i madzarija ali nesto se prodalo a od sorvana mati uzela komplet debela zlatna ogrlica i narukvica u zamjenu
    nosa to ona i dan danas ...zlato je sada na cijeni ali ne treba ni prodavati reda radi
    a da sam imao postenijeg amidzu,da nas nije pokrao sve...od nene je bilo brat bratu kila zlata...u ratu oni imali mlin,psenicu ,zito pa ljudi davali zlato za brasno
    ovaj sve pokupio i ne samo zlato,nego i imovinu :D
    a hadzija ...prvi saf vazda :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Hajde kako doslo tako i otislo. Tako ce i od njeg otici.
     
    Sena, zoi and Aldiin like this.