zna li itko ziv kakva je takeMS DDR2-800 1GB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by nermin.z, May 9, 2007.

  1. nermin.z

    nermin.z Novi član

    htio bih da kupim memoriju ali me interesuje zna li netko kakva je ova takeMS DDR2-800
     
  2. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Iskusni ima 2 modula. Ček da se on javi :mrgreen: A i koliko vidim, goni je na 1GHz s povisenom voltazom. Jetina je prilično pa ti se i isplati.
     
  3. Ostraq

    Ostraq Guest

    Tajminzi po defaultu "nikakvi", jeftina - to joj je najjaci adut.
    Cak iste serije nemaju uvijek iste memorijske chipove tako da ti se moze "potrefiti" fina mema da ju mozes super naviti, ili ako si malo k..atije srece, da ju ne mozes mrdnuti od defaultnih vrijednosti.
    Ako zelis jeftino a da radi i da nista ne cackas onda je dobra.

    @Iskusni - ako se javis bas me zanima kako si ju navio na tu frekvenciju. Vjerujem da jesi ali ako nije frka da pojasnis taj "stepping". Pretpostavljam da imas PC6400?
     
  4. nermin.z

    nermin.z Novi član

    ok nadam se da ce se javiti Iskusni pa da cujemo njega
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Odgovorio sam ti Nermine.
    @Ostrag
    Memorija nije htjela da ide više od 1100, tako da sam morao promijeniti FSB:DDR ratio. Napon sam povećao za 0.2V i to je to.
     
  6. Tekla

    Tekla Novi član

    ne kvalitetna.
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    imam je ja, i ne mogu je clockati na P5VD2-X, jer nemam opcija u biosu, ali ovako lijepo ide.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    E da mi je znat kakvu ti super memoriju imaš kad možeš takve gluposti pisat.
     
  9. monK

    monK Komšija

    :D

    Tako je, iskusni, reci mu...Reci mu i to da je ne kvalitetna > nepravilno, te da je pravilno nekvalitetna!!!
     
  10. nermin.z

    nermin.z Novi član

    a sta mislite o SUPERTALENT DDR2 800 1GB S-RIGID memoriji
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bolja od takems-a imho...
     
  12. azzaro

    azzaro Aktivista

    Da ne otvaram novu...

    Jel vrijedi ova OCZ XTC Platinum DDR2-800 sto je prodaje plus.ba?
    Cijena je duplo veca od te TakeMS. :idea:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne vrijedi.
     
  14. Ostraq

    Ostraq Guest

    DOG hajde ne bombaj matere ti - Reci mi sto ne vrijedi. Da ne vrijedi ZA TE PARE moooozda bih se i slozio, jer je jos uvijek na cijeni (kao i vecina dobrih kvalitetnih stvari).
    Memorija je "mrak". Cak je i ti mozes naviti na 1GHz a ako si malo sretniji mozda ti i 1,1GHz podje za rukom.

    Je l' ne vrijedi jos uvijek?
     
  15. Sale

    Sale Aktivista

    kakve veze... kad ces za nju islistati duplo vishe novaca :wink:

    al sto se memorije tice bolje je imati vise nego manje a brze :mrgreen:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne vrijedi zato sto za nju mozes kupiti dvije gige recimo value super talenta, i jos otici na u kino sa curom, i da pokrijes sok i kokice. Cak i da je navijes na 1.2, opet je bolje imati dvije gige. I to puno bolje.

    Usput, svaka mema na 800, koja je meni bila u rukama, je bez problema isla na 1000.

    I cemu to "cak i ti"? Sta si htio s tim reci?

    Ovu memu kupuju nafurani klinci kojima se dize neka stvar na 3d mark i super pi. Jesi li i ti jedan od tih?


    I da, jos uvijek ne vrijedi.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    hehe, tako je Dog, ne daj se u ove sitne sate :mrgreen:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec sam ovo jednom pokusao objasnit Ostraq-u. :roll:
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    :D

    @azzaro
    OCZ-ova ne vrijedi ni pfeninga više od TakeMS.
    Evo pogledaj samo review-a. Nahvale radi ničega.
    http://www.cluboverclocker.com/reviews/ ... /index.htm Memorija kao memorija. Uvijek kada kupuješ memoriju gledaj količinu i cijenu. Ostatak takođe treba gledati, ali ako npr. kao u ovom slučaju OCZ koji ima 4-5-4-15 latencije a takems 5-5-5-15 a cijena je daleko veća, onda znaj da se ne isplati. Zašto? Zato što nećeš vidjeti razliku zbog manjih latencija. A možeš uzeti 2 gige takems i jednu gigu ocz-a i pogledati kako radi vista sa nižim latencijama :roll:
     
  20. Ostraq

    Ostraq Guest

    "Ovu memu kupuju nafurani klinci kojima se dize neka stvar na 3d mark i super pi. Jesi li i ti jedan od tih?"

    U mom potpisu pise koju memoriju koristim, klinac nisam, a fala Bogu jos mi se dize. Za tebe ne znam, mozda si hadum.

    Uzgred da sebe jos citiram: "Da ne vrijedi ZA TE PARE moooozda bih se i slozio".
    Ocito ti OCZ jos nije pala u ruke.

    Ako mislis vrijedjati mozes i na PM. Samo mi nemoj sad napisati neki filozofsko-seratorski odgovor.