Zona.ba brzina down ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Maidxxx, Oct 14, 2010.

  1. Maidxxx

    Maidxxx Novi član

    Koristim zona paket sa brzinom 2 megabita na 5 Ghz i kada izmjerim na speedtest brzina je 1,7 a kad skidam nesto sa rapida ili mediafire onda je oko 70 KB/s. Zna li neko zasto je to tako ?
    u supportu kažu da mi je uredu sve i da nema nikakve greske ali meni i dalje brzina mala.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je bio paket od megabit mislim, ali nikad nije islo punom brzinom. Nekad bude blizu, a nekad ide jedva. Sa rapida ti mozda ne ide fino jer nemas premium, dok mediafire treba da radi uredno. Vjerovatno nije ni to tebe ni do njih, jednostavno je takav taj zonin bezicni net.
     
  3. chrono

    chrono Novi član


    Stari fazon naucen ispod ringispila tokom sarajevske koride koja se odrzava svake godine, a ide ovako:

    -prodam ti internet (u tvom slucaju 2mbit)
    -blokiram rapidshare
    -blokiram youtube

    Ti vidis negdje da je problem, nazoves dripce u centrali i sve radi, (a gdje da radi kad nista ne radi) zapitale bi se narodne mase.

    EPN je davnih dana kada su bili u fazonu uveo staticke IP adrese raji koja je dobro sukala sa doticnog portala. Samo te smeknu i ide blokada.