Zotac 9600 GSO overclock

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Nov 15, 2009.

  1. jessus

    jessus Aktivista

    Dakle ljudi zanima me koliko bi ovu grafu mogao OC,trenutna brzina hladnjaka na njoj mi je 35% od 100%,a temperatura u najzahtjevnijim igrama je 51 stepen,mozete me malo uputiti kako da ovo uradim da ne bi sta zabrljao pa da pokvarim graficku.A da,jos me interesuje kojim bi programom to mogao uradit,i kako cu povecati brzinu ventilatora na njoj kad je budem OC ??Pozz :D
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A da napravis jednu pretragu foruma?
     
  3. jessus

    jessus Aktivista

    Evo sam digao sa Riva tunerom gpu clock speed sa 600MHz na 650MHz i Memory sa 900 na 955 MHz,ako probam da dignem gpu na 700 odma bilo koja igra u koju udjem zaledi i nece da radi...Jel ovo ok ?
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    Pa bezbeli da ne radi!
    Dizi najprije stavi ventilator na 100 %, a onda GPU (pomalo, recimo PO 5MHz) i testiraj sa OCCT GPU I/ili Furmarkom. Kad dodjes do maksimuma za GPU (pojave artefekata), smanji za korak vrijeme je da pomalo podizes memoriju.
    Nema programa osim http://tinyurl.com/yj3xlfh koji ce te sprijeciti da sprzis graficku.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kao sto ti kOST rece, vrijednosti za GPU i memoriju dizi za po 5 MHz, i jedne i druge postavke testiraj po sat vremena u jednom od benchmark alata koje ti je rekao, ili sat vremena loop 3D marka 2006, vantage... Kad nadjes maksimalne frekvencije za gpu/mem koje su u stanju da vrte testove sat vremena, te iste vrijednosti umanji za 15mhz za gpu i 30 mhz za mem ako zelis 24/7 karticu koja nece izdahnuti za mjesec dana :wink: Nije preporucljivo drzati na duzi perio bilo kakav hardware na samoj granici svojih mogucnosti.
    Na kraju krajeva ne znam koliko ces profitirati uopste za overklokingom jedne 9600GSO kartice :roll:
     
  6. jessus

    jessus Aktivista

    Ljudi zanima me do koliko otprilike mogu dignuti GPU core clock ,sad je trenutno na 600MHz,Shader clock je na 1500 MHz a Memory clock je na 900MHz...Ako bi mi neko mogao napisati neke optimalne vrijednosti za overclock ove grafe molit cu vas :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema optimalne vrijednosti kada je OC u pitanju! Kada dobiješ nestabilan rad računara (zaledi se ekran, artefakti i sl), spustiš frekvencije za 5 do 10%, zavisi od temperature kartice i ostaviš na tome. Moram napomenuti da time skraćuješ radni vijek kartice.