Zvucna karta, vasa preporuka i misljenje.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ghostbusters, Nov 22, 2008.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz @ll
    Posto imam problema sa zvukom na racunaru , a radi se o Visti 64 bitnoj i ploci Asus P5K-E .Problem je sto mi nema basova i pola zvucnika neradi samo dva rade prednja ,zvuk je ocajan najezim se sav kad ga cujem, e sad sam malo listao po forumu i vidim da ima ovih problema sa vistom i driverima pa sam ja odlucio da kupim kartu, evo gledao sam u Plusu SOUND CARD CL X-FI Extreme Audio retail 120 km nije problem malo i doturiti pa mi dajte vase misljnje dali se isplati za ovu kartu ili imate neku bolje za mene.Sad imam neke Trust zvucnike 5+1 mada imam plan uskoro da ih mijenjam sa nekim Logitechom kvalitetnijim.
    :smt006 :smt006 :smt006
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da nije tema za ovo al mozda ti pomogne,mnogi su imali problema sa zvukom na P5K seriji.

     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma ja to nista ne kontam :cry: :cry: :idea:


    EDIT: Evo nesto kontam pfff posto imam Sony STR-DG520 resiver i zvucnike Sony SS-MF450H dali bi ja to mogao sve povezati sa PC da bi mogao slusati Mp3 sa PC na ovaj resiver i ove zvucnike , ako da a predpostavljam da moze , koji mi kabal treba, na PC su oni tanji a na resiveru su deblji cincevi uffff star sam ja za ovoga vise ne konatm ja ovo bas najbolje :? :?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas upravo takav kabl, na jednj strani 3.5mm (popularne bananice) a na drugoj RCA.
     
  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Taj od 3,5mm imam samo sa jednim dzekom a RCA sa dva dzeka jeli mi to dovoljno ...
     

    Attached Files:

  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Upravo. Jer ti na zvucnoj stereo signal izlazi samo na jednom konektoru.
     
  7. GV

    GV Komšija

    Koliko vidim ta ploča ima digitalne audio izlaze, koaksijalne i optičke, treba ti ili jedan ili drugi kabl i prikopčaj na risiver. Na taj način zaobilaziš zvučnu karticu na ploči i procesiranje digitalnog signala preuzima risiver. Kabal o kojem dog govori je ok ako ćeš analogni signal da dovedeš na pojačalo ali kako već imaš problem sa zvukom njime ga nećeš riješiti. Ako sam dobro vidjeo risiver ima dva optička ulaza i jedan koaksijalni sa lijeve strane ako je to ovaj na slici možeš iskoristiti bilo koji, naravno zavisi od odabranog kabla
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja vala nisam ni procitao gore, samo odo ovog za kabl. Inace, ovo sto gv govori je bolje rjesenje.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evo nabavio sam ovaj kabal COAXIAL , prikljucim na Plocu i na Resiver ali se nista ne dogadja , dali treba nesto jos podesavati na racunaru da bi to proradilo ??
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa trebas u postavkama zvucne karte potraziti opciju za digitalni output i ukljuciti je.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Zar ima sad veze zvucna sa ovim, ja koliko razumi GV da zaobilazis zvucnu.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Ne zaobilaziš zvučnu nego prosljeđuješ digitalni signal vanjskom uređaju. Dakle koristi se zvučna, ali ne pretvara digitalni signal u analogni.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma evo pokusavam to nastimati ali nista nedobijam nikakav zvuk, ako nije tesko nekom da mi prenese svoje postavke ili nesto tako , jeli ovako treba izgledati kad upalis na digitalni prenos ????



    EDIT: Napravio hvala svim na pomoci , zvuk je fenomenalan :) evo prodajem 5+1 Trust 4500 ko hoce bujrum :D
     

    Attached Files:

  14. ivan_mishko

    ivan_mishko Novi član

    kolko kosta taj kabl i gdje ima da se kupi? ja sam povezo liniju i komp sa kablom sa tri dzeka al mi ne radi jedan zvucnik tako, do cega je?
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker