Zvucnici za Skype

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by nedims, Nov 14, 2010.

  1. nedims

    nedims Novi član

    Sluh popustio...godine cine svoje. Da li mi mozete preporuciti zvucnike sa kojima mogu dobro i razgovjetno cuti sagovornika na Skype.Dakle ne za slusanje muzike...nego za razgovor.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je vec takva situacija mozda bi bolje bilo da ides na kakve slusalice nego na zvucnike, cisto da eliminises vanjske zvukove. Ima par tema na forumu sa preporukama za slusalice.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih se prije zabavio EQ i podizanjem visih tonova (ako postojeci zvucnici nisu jako losi).
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ako je problem do tvog sluha nema tih zvučnika koji ti mogu pomoći, bolja je preporuka da odeš doktoru da provjeriš sluh. Samo apsolutno smeće od zvučnika ne može emitirati razgovjetno ljudski govor.
     
  5. nedims

    nedims Novi član

    Nisam ja gluh...i cujem ja skoro pa normalno. E ...to ...skoro...ponekad mi zasmeta u razgovorima, jer imam neke jeftine i stare zvucnike. Zelio bi zvucnike koje mogu regulisati ...kao na mom kasetofonu, upravo takvi kako kolega NAILS opisuje. Citam ovde...ima dosta tema... ali su sve usmjerene na slusanje muzike ...pa sam pomislio da nije neko kvalitetno rijesio ovakav problem.Slusalice su dobro rijesenje...ali i zena hoce da slusa razgovore sa svojom djecom...tako da moram kupiti zvucnike...a pojma nemam kakve...U ducanu ce me prodavac ubjediti da su ti njegovi zvucnici najbolji na svijetu...Zato mi je potreban savjet i usmjerenje...
     
  6. GV

    GV Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja iama neke jeftine stereo Genius zvucnike i imama SW-V2.1 1255 i oba modela imaju problem sa visokim tonovima i jasnocom zvuka. Tako da.. ja ne bih isao na Genius. A ako zvucnici dobro obavljaju posao za muziku, dobro rade i za sve ostale audio prenose (u biti.. necemo specificne slucajeve navoditi).

    Idi na Logitech i poigraj se sa EQ.
     
  8. nedims

    nedims Novi član

    Kolega NAILS...pojma nemam sta je EQ... hvala na savjetu za Genius
    Ovi Logitech zvucnici X-210 izgledaju posve dobro...hvala kolega GV na linku. E, sada ...hajte me malo uputite gdje da ih potrazim u Sarajevu...da ne lutam bez veze...a noge oslabile sjedeci uz racunar...
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sma na equalizer.
     
  11. nedims

    nedims Novi član

    Svima puno hvala...mislim da sam nesto naucio.