Zvuk krči

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Pelikan, May 18, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad pokrenem neku igru, ili bilo sta zahtejvnije, zvuk pocne da krci, prekida. Ovo mi se i prije nekad desavalo ali reinstaliranje drivera je uvijek pomagalo. U device menageru sve ok, nikakvih conflicta u drajverima itd. Nekad mi izbaci BSOD kad pocne da krci, 0x0000009C (0x00000004 0x805460F0 0xB200000 0X00070F0F). Mislim da ima neke veze sa opterecenjem procesora :|
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    OC procesora? Sistem? Updatei? Hardver?

    Reinstaliraj drivere, i kad namjestis ne diraj - if it ain't broke, dont fix it :mrgreen:
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fazon je sto se nista bitno ne mijenja na kompu, a to se vremenom pojavi opet. Sad ne pomaze ni reinstaliranje drivera. Kartica uredu, probao na drugom pc-u, isto tako i zvucnici, probao i sa slusalicama, isto. Pokusao skloniti zvucnike dalje od ostalih uredjaja. Clockovi vraceni na default. Ploca je Asus A8N-SLI Deluxe. Nista od hardwarea nije mijenjano u skorije vrijeme niti nesto novo dodano.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hajde pokusaj sa orthosom opteretiti procesor.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
    Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.
    Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.
    Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.
    Torture Test ran 15 minutes 20 seconds - 0 errors, 0 warnings.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Vidim spominje se samo reinstal drivera, jesi li pokusao iskopati zadnju verziju nforce-a? Isto mi se desavalo sa nforce2 sve dok nisam iskopao nekakvu verziju, ko zna koju i od tada radilo godinama bez problema.
    Da pokusas ovo :http://www.nvidia.com/object/nforce_winxp_15.23.html ?
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Radi ovo, hvala puno :) Ja sam skidao drivere za zvucnu sa Asusove (proivodjac ploce) stranice, al nije ferceralo.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    No problemo, tek ces vidjeti nakon nekog vremena hoce li se ponavljati isti problem. Kad se radi o starijem hardveru iako je preporucljivo nije ni obavezno da se drajveri skidaju sa oficijelne stranice proizvodjaca pogotovo sto se njima ne da redovno testirati i azurirati sve to. :)
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Posto se krcanje vratilo, i BSOD se pojavljivao kad god bi nesto cacko oko zvuka, odlucim formatirat C: particiju. Sve svjeze instalirano ali opet isti problem :|
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Nista onda 30-ak KMica za neku zvucnu tipa audigy i sl. i mirna Bosna. :)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hoce li ta nova raditi pored ove integrisane? Tj, moze li se ova iskljucit u BIOSu il tako nesto?
     
  12. GW

    GW Moderator

    Može i mora.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam kako uopste mozete koristiti te integrisane zvucne. Ja sam do sada imao 3 ploce sa integrisanim zvukom i nijedna nije mogla prismrditi SB Live a kamoli nekoj jacoj.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema smisla kupovat nesto bolje, ako su zvucnici uzeti za petaka :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    o da ima itekako :). I ja imam neki sistem 5.1 uzeo za 60KM na snizenju u Mercatoru i itekako se osjeti. A pogotovo sto se zvucne kartice sada mogu uzeti za bagatelu, jedini problem je imas li slobodnih PCI slotova.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kupio sam novu zvucnu, zamijenio za neku mreznu karticu koja je dosla uz PC, a nikad se nije koristila. Sve radi normala :)
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Stara tema, isti problem i da ne otvaram novu , OK?!

    Gigabyte A88X FM2+ ploca pod garancijom, odlican zvuk i itegrisana zvucna kartica.

    Nikad nisam pojacao zvuk do kraja, imam slabe, ali opet solidne kineske zvucnike.

    Prednji audio OK, zadnji krci. Krci sve od mp3, youtube, igra sa pc-a ...

    Sinoc ukljucim PC i obicno zvucnici malo kvrcnu, ali ovaj put drugacije i odmah sam primjetio.

    Veceras pokusam druge zvucnike, opet isto.

    U garantnom listu ne pise nista o tome...
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    integrisana zvucna podlijeze pod garanciju za maticnu, nece ti navoditi posebno garanciju za integrisanu zvucnu i kao sto i sam kazes krci kad se prikljuci direkno na maticnu sa zadnje strane, da krci kad zvucnike prikljucis na predjnje konektore moglo bi se posumnjati u njih ili kablove do njih ili nesto ovako je maticna defektna

    probaj za svaki slucaj reinstalirati drivere pa ako ne pomogne nosi na servis, i kupio si je novu da radi komplet kako treba dok traje garancija i ja se ne bih uopce zezao sa necim sto je pod garancijom nego odmah nosio na servis :wink:
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Problem je sto je Imtec :D

    Neka raja se vec zalila na njih ... ali svejedno nisu oni "ovlasteni" servis, nego CT Sarajevo.

    Nek si mi rekao, HVALA, bas cu tu tvoju recenicu da iskoristim " nece navoditi posebno garanciju za integrisanu zvucnu" :smt023

    Vec jesam sve pokusao, evo i na slusalicama zvuk kao kada jedna zica prekida ili se otkinula (ovo sam vec imao sa slusalicama, isto zvuci).

    Nista, zovem sutra i pitam ... :?
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    auuu imtec, nedavno sam u jednoj temi bas pisao da sam cekao 15-20 dana da jednu tastaturu dobave iz poslovnice u cazinu ja mislim do neke u sarajevu i na kraju kad sam dosao po nju to nije ta tastatura koja pise na njihovoj stranici :smt003

    elem zovi i prijavi kvar pa koliko god da cekas, meni kad neko donese racunare na neki popravak koji su jos pod garancijom samo ih uputim gdje su ga kupili, sto bih se ja zezao oko toga ako ima neko ko je obavezan da im do popravi za dz :wink: