Zvuk krčka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by iskusni, Sep 1, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Na novoj ploči imam problem sa zvukom naime:
    kada overclockujem grafičku zvuk mi počinje da krčka i sistem se ledi i nastavi da radi opet i tako par puta dok na kraju ne zablokira skroz ili se samo restartuje. samo da kažem imam najnovije drivere i za grafičku i za zvučnu i da mi taj problem nije bio ranije. Pomoć molim vas!!! Nemam više ideja
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    smanjuj polako overclock.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    smanjivao sam i onda bude uredu ali kad uključim svjetlo u npr. Far Cry ili HL2 opet počinje krčkanje. čak sam i smanjivao clock ispod default-a. Tražio sam zamjenu grafičke pa čekam sad da dođe nova
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vrlo moguce da je graficka defektna, pa kad se malo vise 'napregne' dolazi do problema. ako nemas pci / agp clock lock u biosu ne tjeraj fsb puno jer ce ti gotovo sigurno ostetiti i druge graficke i pci uredjaje.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Napojna? Kolika je snaga?
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    300W
    ali nije do grafičke donio sam od druga njegovu i onda nije bilo problema
    grafička je defektna tu sam 100% siguran ali samo memorija jer zvuk prestaje da krči kada smanjim mem clock ali nije važno jer ću ja grafičku da mijenjam sad možda čak za radeon 9800SE ili 9800Pro
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Momak jesil ti normalan:
    Preskot
    Intel Chipset
    1 GB rama
    Geforce 5900
    Dva diska
    i OC
    na 300w :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

    Eto sto ti ne radi probaj sa min 400w
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I Antec bi se oznojio posteno. :|
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija


    baš dobro radi sve i oc i sve ovo. donosio sam grafičku od druga i onda više nije bilo problema ni sa max clockom grafičke
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Uhh frajera probaj sa jacom napojnom vidi hocel nestati problema.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    posudio sam evo bio napojnu od 400W i opet je bilo problema
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    koju od 400W? marka?
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Marka Mao Tse Tsung 100%
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ping-pong originalni :D

    zadnjeg prodo, a drag mi bio... :D

    ajd prvo nabavi neko brand 400w napajanje pa ćemo dalje vidjet, u krajnjoj liniji isključi onboard sound i kupi sb neku cheapo zvučnu pa ju pikni u pci slot.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    CHIEFTEC
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Imam čak problema sa starim Prince of Persia: Sands of Time

    u njemu se čak par puta ledi. jedva čekam da mi čovjek nabavi radeon 9800Pro
     
  17. monK

    monK Komšija

    poslušaj moj savjet i nemoj se baviti overclockiranjem...prestani igrati igre, uzmi knjige i čitaj, uči...mlad si ima još nade za tebe...bez škole ti nema života, a ni dobrih procesora...
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    nemoj se ti za mene brinut odličan sam u školi i nije tvoja stvar da ti meni daješ preporuke
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Renzokuken :lol:
     
  20. monK

    monK Komšija

    dobro, mislim, nemoj šta zamjeriti, ja sam te samo savjetovao...nema to veze sa školom, vidim ne ide ti to overclockiranje od ruke...rekoh da ne dangubiš bezveze...spržit ćeš mašinu bezveze...