Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa za ovo sto ti rece kao da si opisivao Lumiu 640XL, imas Word i Excel, Here Maps i Drive po defaultu, stize "frisak" win10 koji ce sigurno biti aktuelan naredne 2 godine (ja je i sada vozim na win10 i radi odlicno), kamera je sasvim solidna i savrseno se uklapa u tvoj budzet.
     
  2. kio

    kio Komšija

    To je i moja logika. Samo me brine tj arhitektura lumie 640xl, da li ce moci sa procesorom i ramom da izgura sljedece godinu- dvije. Da li tebi osjetis kakav lag kod aplikacija, kako ti radi navigacija :)
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Navigaciju sam koristio na putu do Ulcinja i odradila je posao za 10, cak me navodila i na frisko postavljene ceste, a u povratku sam isao u Budvu na nekakvu izlozbu fosila dinosaurusa i dovela me je pred objekat, znaci mape azurne i navigacija radi bez problema. Jedini nedostatak koji bih joj naveo jeste da ne mozes ubacivati medjutacke, npr da zadas da ides u Zagreb preko Bihaca ali to i nije tako strasan problem.

    Sto se tice rada sa aplikacijama nema nekih problema, jedino taj famozni "reloading" posto se svaka aplikacija da tako kazem ponovo ucitava ali kako poliraju win10 tako je i to vrijeme sve krace. E sad ja fon koristim u poslovne svrhe, znaci mail klijenti, dual sim pozivi, citanje dokumenata, browsing i taj dio posla radi kao sat. Ne bih ti mogao reci kako se ponasa sa nekim zahtjevnijim igricama jer ne igram na telefonu nista ozbiljno. Zasad jedino sto mi nedostaje jeste TeamViewer kojeg jos nema za ovaj mobilni win10 ali kontam da ce i to ubrzo da stigne.

    Uglavno kao mobitel za posao ja sam sasvim zadovoljan sa performansama, ima jos stvari koje se mogu popeglati ali ne sumnjam da ce uskoro i to biti rijeseno.
     
  4. kio

    kio Komšija

    To hamo :), pogodio si ga u "sridu" :p Hvala :smt003
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ta navigacija za nokiu, Here maps, jel to ista sto je i na play store-u? Ili je za android bolji sygic?
     
  6. kio

    kio Komšija

    Da to je to, tj ista je navigacija.

    @hamo, gdje si kupio lumiu? GLedam samo u Univerzalnom ima uzeti.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam uzeo preko BH Telekoma, na mini15 paket na 24 mjeseca.
     
  8. v33dran

    v33dran Novi član

    Djevojka mi ima Lumiu 930, ja Idol 3, preciznije i bolje mape na Androidu nego WP-u, provjereno. Brze reaguje na promjenu pravca, brze nadje nove rute, neke nadje tacnije i preciznije me odvede...ne znam kako, ali eto, iz prve ruke je
     
  9. kio

    kio Komšija

    Jesi ti konektovan na 3G ili oboje koristite offline navigiranje putem gps-a.

    Moguce je da imas bolji gps modul od nokije, ne znam :)
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eto danas sam napisao da jedino sto mi stvarno nedostaje jeste TeamViewer kad ono sad pogledah i vidi vraga dosao. Instalisan, testiran, radi ko doksa :D
     
  11. v33dran

    v33dran Novi član

    Re: RE: Re: Preporuka za smartphone

    U oba slučaja druze. Kada ona Online traži neku adresu, ne nadje joj, a meni offline nadje...mene je bas iznenadilo, jer sam i ja imao wp prije ovog mobitela i bio je ok, ali ovdje, na Androidu baš ubija
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Desi se i meni na androidu da nekad nece da nadje nesto sto sam prije nalazio. Pa na mjestima kuda sam vozio i znakovi ogranicenja bili kao i na putu odjwdnom vise nisu OK a nije bilo nikakvih updatea u medjuvremenu. Kasnije opet sve ok al i pored tih sitnih trzavica izuzetno upotrebljiva navigacija. Meni bolja ne treba.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam prezadovoljan sa here maps, spasavalo me dosta puta i sad mi pomogne, sad su mi veci problem ljudi kad mi ne znaju dati ime neke ulice, adrese i sl. :D
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Xiaomi redmi note 3
    helio x10 cpu
    2/3gb ram memorije odnosno 16/32gb interne sta odaberes
    4000mah baterija
    5.5 inch full hd display
    fingerprint sensor
    i cijena 140$
    crazy
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam neki dan pazario Flex 2 za ispod 500KM, snapdragon 810, microsd slot, 5.5 poled fullhd, kamera iz lg g3, ovo je telefon bez konkurencije za ove pare. Ludilo hardware za ovu lovu, a one gluposti s pocetka prodaje su sve ispeglane sa updateima kojih sam imao 4 odmah nakon paljenja telefona. Jos kad izadje 6.0 android bit ce veselo...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo glupost je sto neubace sdcard slot, imao sam telefon sa 32GB interne bez kartice, zafali itekako. Inace je odlican, izgledom i cijenom.
     
  17. kio

    kio Komšija

    Odgadjam kupovinu smartphona, bas zbog novog redmni note 3 :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zezamo se kako kod nas garancija ne vrijedi nista, ali izgleda kako ni vani nije puno bolje.
    Kupio telefon na amazonu, displej poceo zajebavati nakon nekog vremena, touch ili ne reaguje nikako ili 3cm dalje od mjesta koje si pritisnuo. Bateriju ne mozes preko 10-15% napuniti.

    Poslao u Njemacku na servis kojeg mi je amazon odredio, salju likovi sliku SIM utora sa malo prema gore savijenim jednim limicem (prakticno stavi karticu nazad i poklopit ce ga ona kako treba).
    Kao telefon ima mehanicka ostecenja i garancija zbog toga ne vrijedi, plati 90 eura da zamijenimo displej, a ostale kvarove necemo praviti.

    Ne zna covjek bi li se smijao ili plakao na takav bullshit, cak sumnjam da su ga oni i savili jer je takav utor da bi prakticno morao nekim alatom to saviti, a i ako nisu pritisni prstom i nazad je.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nešto mi miriše da je serviser naš dijasporac sa Balkana :smt003
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Forsira te jednostavno da se odreknes telefona jer im se popravak ne isplati, zao mi je samo sto ga nisam slikao detaljno prije slanja, ali hajde znaj da ces naletiti na takav ciganluk.
    Mozda je i bio savijen limic ali hajde nemojte biti stoka i otimati.