Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne blokiraju nasi vec njihovi :) ne dozvoljavaju izvoz baterija za BiH uopste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ja, al se manji paketi cesto ne provjeravaju. :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Baterije ne napustaju zemlju u kojoj se nalaze. Nema veze sa nama.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na kraju uzeo bateriju u lokalnom shopu, original S7 Edge za 60KM. Dakle ima i originala.

    Mogao sam i dobro vidjeti sta kupujem.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako znaš da je orginal?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam sa 100% sigurnoscu. I potvrdio vec 90% kapaciteta u telefonu, iako nije ni kalibrirana skroz, tek dva punjenja bila.

    Fizicki ima sve odlike originala i nijednu odliku kopije, plus dobio sam 6 mjeseci garancije. Izdan fiskalni racun, i drzava sretna.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    lol onda stvarno znas :D Ja sam imao kopije koje su imale 100% kapacitet originalne da bi za godinu postale neupotrebljive.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa bio sam skeptican, veoma skeptican.

    No zato sad imam S6 sa S7 Edge baterijom (3600mAh umjesto 2550) i ispravio sam jedini pravi minus na telefonu. Ima da ostane u familiji, ne pada mi na pamet da ga prodam bakon ovog.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    moja je spala sa 100% kapaciteta na 30% :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda i jeste org, ali ako misliš da možeš skontat po izgledu onda se varaš.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    ako bud neki black friday opucajte ovdje dojavu :)
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li bilo prosle godine kakvo snizenje za origin access? Da li se moze ocekivati sad? :D
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nema na to sniženja.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zna li neko može li se sada uraditi na PayPalu ono kao confirm receipt što se prije moglo, pa odmah budu pare available za onog što prima novac?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne moze se, ja uvijek moram cekati po mjesec dana
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šteta. Valjda me neće čovjek nalijepiti za ovo. PayPal dobar samo ako si kupac.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    uzas je ovo s paypalom, ja ceko mjesec da legnu pare sad cekam jos 20 dana da dodje prvi da se povuku na racun da ne bih placao 5$ :) S njima sam pregovaro oko ovog cekanja jedno 7 dana prije pola godine i izbjegavaju na svaki moguci nacin direktan odgovor, jednostavno posude tvoju lovu na mjesec dana :)
     
    zoi likes this.
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Esh likes this.
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    LG V30 u Italiji:
    http://brenovia.it/lg/lg-v30-tim-64gb-bo-lte-mono-sim-321.html#/colore-blu

    Kad se registrujem i izaberem BiH cijena je 527€, valjda kad odbiju njihov porez.

    [​IMG]

    Da li se isplati kockati se sa carinom :D

    Ustvari vise me interesuje (jer ce 99% cariniti), posto je bilo raznih prica, te 0-5% carine na elektroniku koja se ne proizvodi kod nas, pa neki kazu 10%, sta bi ovdje moglo da se ocekuje?
    PDV 17% i recimo 10% na carinu + jos neke sitnice?
     
    Last edited: Nov 29, 2017
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Suludo je i totalno neisplativo uvoziti telefon od 1000KM+.