Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Može on i za Ryzen 5700X bez problema. Kod nas ne možeš naći ni polovan ovih performansi. Veći je heatsink u odnosu na 34 eSports i P12 PST ventilatori su čini mi se i tiši u odnosu na Bionix P120 koji dođu na 34-ci..

    Nije to mali cooler. :)

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 28, 2024
    zippoo likes this.
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Jel' bolji nego Noctua NH-D14? :D
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uu opasna je to mrcina...valjda ce mi moci u kuciste stati :D

    Evo narucio sam i ja ,uzeo RGB verziju...5 eura skuplja od obicne,nije neka para a vec ima nekih tih svjetlecih efekata :D
    Hvala
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da je bolji,price/performance ratio bolji u korist freezera nije malo :D
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li freezer 360 future proof?

    I 280/240, kakvi su sto se tice novih/novijih procesora i sl.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  8. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Ma može lagano ryzen 7 hladiti a kamoli ryzen 5. Za ovu cijenu dzaba cooler.
     
  9. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Ja cu izgleda morati prodati svoj freezer 36 jer imam jos Thermalright Peerless Assassin a njega nikako da prodam. A prije cu prodati Arctic jer je popularniji iako je Thermalright bolji cooler.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i razlika u cijeni je samo duplo :)
     
  11. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Jest dok je arctic na popustu a inace su tu negdje sa cijenom. 20-ak KM mozda skuplji Thermalright.
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    D14 je dual radiator dizajn, dok je ovaj single. :D
    Ja sam ti onaj tip koji nikad ne bi kupio Noctua, ma koliko ga hvalili. Precijenjen i brate ružan. Znam da ima i Black verzija, ali opet, sve mi je to prenapuhano za moje potrebe.

    Razlike u odnosu na dosta skuplje modele je 2-3°C (6:42 min.)




    Glamur za mizeriju. :D
     
    Last edited: Mar 28, 2024
  13. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjeni kolege,

    Da li je ista cijena poštarine ako se naruče dva kulera?
    I šta ovo što kolega spominje uzima naša Pošta dodatno 9,90 KM?!

    Pokušavam se odlučiti između crnog, bijelog A-RGB ili crnog CO Freezer 36 kulera/hladnjaka s obzirom da mi kompjuter zna dugo biti upaljen.

    Trenutno mi je crno kućište ali ako bi naletilo povoljno neki bijeli Corsair 4000D Airflow u njega bi se uklopio bijeli kuler.

    Spremam ražanj a zec je još u šumi jer nemam novi CPU i matičnu ploču ali kuler/hladnjak može stajati.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kao što si mogao pročitati, niko nije naručivao dva kulera. Dodaj u košaricu pa provjeri, usput i nama javi.
    Naša pošta naplati paketsku dostavu 9.9KM, kako misliš šta ovo?
    Kakve veze ima dugo upaljen kompjuter sa bojom kulera?
    Sve boje su lijepe na svoj način :D
    Istina je to što si rekao, kuler/hladnjak može stajati.
     
    Last edited: Mar 29, 2024
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Hvala na ovoj informaciji. Top ponuda. Sad je i shipping nesto manji i njega su uvrstili u Anniversary pa je sada 6€.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kada smo se vec raspisali...za koliko otprilike dodje paket na kucnu adresu ?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

     
    zippoo likes this.
  18. Stryker

    Stryker Komšija


    Cijenjeni kolega,

    Zahvaljujem ti na odgovorima.

    Pokušat ću, ako Bog da, sljedeće hefte provjeriti šta se dešava kada u košaricu stavim dva kulera/hladnjaka.

    Pa nekako mi nema smisla da naša Pošta išta naplaćuje ako je poštarina tj. slanje već plaćeno. Hajde i nekako onih 1.80 KM što oni naplate za praćenje pošiljke u Bosni, ali ne znam čemu skoro 10 KM.

    Nisam izgleda fino sastavio rečenicu gdje se spominju boje kulera/hladnjaka i dugotrajni rad kompjutera. Ako nabavljam i postavljam neki kuler/hladnjak njega ću, ako Bog da, koristiti godinama i ne volim ih često šarafati i skidati tako da mi je bitno koje će boje biti kako bi bio u skladu sa bojom kućišta. Trenutno je crno kućište ali možda naleti neko u drugoj boji a koje odgovara mojim potrebama.

    Freezer 36 CO reklamiraju kao kuler/hladnjak namijenjen za 24/7 rad kompjutera, ima valjda malo bolje ležajeve mada bi vjerovatno i drugi radili 24/7 dosta dugo.

    Ako Freezer 36 CO ima bolji kuler na sebi, pretpostavljam da drugi Freezer 36 modeli imaju drugi ali na svima isti, samo što su neki crne, neki bijele boje a neki A-RGB.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne naplacuje nasa posta 9,9KM nego carina za carinski pregled. Mozda je i 8,9KM plus 1KM provizija ili tako nekako. Uglavnom za manje pakete tipa koverta ide 3,5KM a cima je sta malo vece odmah ide 9,9KM
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Visoke temperature su zbog omogućenog PBO-a. Temperature bez njega su puno prihvatljivije, PBO gura procesor koliko mu hlađenje dozvoljava. Ako želiš normalnije temperature dok ti ne dođe novi hladnjak isključi Precision Boost Overdrive u BIOS.
     
    dino73n likes this.