1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa bilo bi interesantno negdje sastaviti vaše konfe pa isprobati zamjenu grafickih da se vidi do čega je. Malo testiranja uživo, a ne samo teoretisanje :)

    Sent from my HTC Hero using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bez obzira na to
    Pogledaj U furmarku malo rezultate
    Koje daju q9550 i 5850
    ako pogledas rezultate koje daju
    q9550 i 5870 uvidit ćes neke razlike u odnosu na amd pII 965 sa obje kartice...
    Na višim taktovima znaci oni oko 3700 mhz i klokovi standardi...
    Kao što Enis reče ima veze i optimizovanost..
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako zelite izvuci maksimum iz ovog bencha obavezno format i instalirati svjez OS, drivere i 3Dmark, nista vise. Kome nije mrsko naravno.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a slazem se s tobom Reventon, ali ovo je cisto onako, iz zezancije... niko nish ne dobija od nas, ako ostvarimo bolji rezultat. ja nisam gasio sve nepotrebne procese, a sigurno je bilo pokrenuto i programcica-messengera u pozadini. tacno je i to, da nisam dirao FSB. 3,9GHz sam dobio ostavljajuci FSB na 200MHz, a dizanjem mnozoca na 19,5 :mrgreen: danas kad dodjem kuci, fixirat cu mnozioc, a igrati ise sa FSB-om i memom. Mada, kod kolege Maverick je DDR2, a kod mene DDR3, ja imam vece taktove, on zategnutije latencije, pa ga valjda to dodje na isto :)
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kakvo je stanje sa laptopima ? :)
    1509 sam dobio sa svojim...
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    KingT - P5887 - ORB - Zotac GTX480 @ 850/1025MHz STOCK cooling - Q9550 @ 4.3GHz AIR

    Et izgleda da sam sad ja prvi na score listi..

    Uz svijez OS instalaciju score bi sigurno bio oko 6k jer mi je iz nekog razloga Physics score malo nizak za 4.3GHz (506MHz FSB)..
    Q9650 na 4.05GHz (450MHz FSB) ha P5Q Pro Turbo i sa GTX570 @ 920/2200 ima malo bolji Physics score sto nema logike jer taj test je CPU ovisan..

    Q9650 @ 4.05GHz
    Q9550 @ 4.3GHz

    UPDATE:

    KingT - P6003 - ORB - Zotac GTX480 @ 850/1025MHz STOCK cooling - Q9550 @ 4.3GHz AIR

    Pozz..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skino sam te kingt i smrzo usput jer sam sve u sobi otvorio.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahaha svaka cast..

    Izvukao te Ci7 i Physics score hehehe..

    Graphic score ti je 200 Pts manji nego moj a obje grafe na istim clockovima..

    Eto koliko je GTX480 brza od GTX570 clock za clock..

    Pozz..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da vidi se prednost gtx 480 na hardwerskom nivou,a to je sira sabirnica i 8 vise ropova koji prave najvecu razliku.
    i7 mi je bio finalni as u rukavu
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sena moze pitanje, zbog cega si ti otisao sa 480 na 570, performanse sigurno nisu
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Naravno da nisu perfomanse.Nego jednostavno gtx 570 je hladnija, tisa i manje struje trosi
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ja ga nagovorio.. :lol:
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja kingt je tu bio glavni
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ima li ko sa 6850 da se uporedimo? :)
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesi li to nabavio 6850
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Danas zbavio do kolege s foruma XFX 6850 duall fan, pa malo bencham danas :D Da vidim od oka gdje sam 950/4500 @1.188V, cpu na samo 3.5GHz P II 940BE. Temperature su perverzija, malo kasnije ce mo pokusati ici preko 1GHz...

    [​IMG]
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Super temperature.Stvarno
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlicne temperature..

    Sretno sa novom grafom.. :lol:
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

  20. efo

    efo Komšija

    odlican setup :) cestitam