1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala hvala
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    @ kolinsb

    Slabo to nesto za CF HD5870..

    Slab taj AMD PII X4.. :lol: :lol:
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pfffff :p :p :p :p
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slabo pravo ja sam jucer sa jednom gtx 570 oc na 925 mhz imao 6400 poena.Provjeri ti sve u tom kompu
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Slab je taj AMD PII X4 za CF HD5870..

    Slab Physics score (5. test u benchu) svega 4300 dok moj Q9550 na istoj frekvenciji 3.9GHz ima 5460 >> P5734

    Ako ga je klokao putem mnozioca onda neka pokusa sa FSB-om i imace veci Physics score..
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad pokuso na 950 mhz core na obadvije grafe.Ali nije moglo srusio se na cetvrtom testu.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja imam x4 965 iu bas sam ga testirao na razne bencheve i razlika je ogromna kad mu samo dignes mnozilac ili kad ga dignes na svim poljima.Vrlo bitna stvar je dignut NB frekvenciju na najvecu stabilnu vrijednost.Izgleda da je to srce AMD platforme.Ja sam redovno imao bolje rezultate sa athlonom x4 klokanim na 3,6 i otkljucanim L3 nego kolinsb sa 965 bas iz tog razloga sto mi je NB redovno bio na 2,7-2,8ghz
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vjerovatno je to razlog za kolinsov slab score jer ono od 6500 je bas malo.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mene je sa jednom 5870 nesto malo preko 4400,doduse na 3,8ghz al jest i da mi je grafa OC model.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sena nemoj se igrati previse sa voltazama,GTX570 crkavaju kao muhe pa cak i ta Palit..

    Samo na OCN-u dosad je crklo preko 20 GTX570 i stalno broj raste..

    Ljudima su znale crkavati u Crysis-u sa 1.1V a kamoli u benchevima..

    Da klokanje putem sabirnice daje mnogo bolje rezultate,a i takt RAM-a je veoma vazan u 3DMark 11..

    Koliki ti je Physics score i postavi link..
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Brate usro se sad totalno_Odmah nakon restarta palim heaven da vidim jeli sve jos funkcionalno.Ja sam isao na max voltazu u afterburneru.Ali necu vise nema sanse
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ga.Mrsko mi sad pravit templejt za rezlutate.Malo mi je grafa underclockana pa fali koji poen al fizika je ok.

    [​IMG]
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, vidis da je Physics 5100 kada dignes HT link,Bus i RAM..
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    MA nije HT link toliko bitan koliko je NB frekvencija.Oba su po 2ghz stock a NB sam digao na 2,75ghz a HT samo malo 2,2ghz.A i ram je isto bitan,AMD voli stegnute latencije. :D
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ko zna --> zna.. :) :) :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    King, haj mi dodji OC mashinu pa da budem prvi na listi :p
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dino, ja ne mogu HT dici preko 2500MHz. sigurno je u pitanju voltaza :( isao sam sa ovim postavkama:

    CPUv = 1,4625V
    CPU/NBv = 1,35V
    CPU VDDA v = 2,6V
    DRAM = 1,7V

    HTv = 1,25V
    NBv = 1,25V
    NB 1,8V = 1,8V
    SBv=1,2V

    FSB = 250
    MULTI = 15,5

    i eto, dizanjem HT-a sa 2000MHz na 2500MHz(isto toliko je i NB frekvencija), dobio sam 400 poena na testu. Sljedeca stepenica za HT na listi mi je 1650MHz, ali tu mi test fizike pada, sa ovim istim postavkama BIOS-a :( ja sam se uvijek drzao pravila da za AMD HT treba fixirati na 2000MHz. Da li se kod Phenoma sta izmjenilo? eto ja sam i HT digao na 2500MHz. Nisam neki overclocker, pa ne znam te neke detalje (a koji su izgleda najbitniji :smt003 )
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovo ko zna --> zna je bilo za Dinu tako obrati se njemu.. :smt006
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest komplikovano ja u sebe lupio postavke i evo radi dosad.
     
  20. extibo

    extibo Komšija

    Bruka tutoriala na netu o OC-anju i7, a ti lupas postavke. :lol: