All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovaj se prodaje vec barem godinu dana. Garant mu nesto fali.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Nema me vec neko vrijeme na forumu jer me pocelo ubijati ovo oko timeout-a, odnosno sto me pri svakom refreshu odloguje s foruma ali reko da se malo posavjetujem s vama oko auta.

    Hocu da radim veliki servis (u pitanju je Citroen C5 2008) pa me interesuje ima li neko preporuku gdje bi mogao to odraditi po "normalnoj" cijeni u Sa? Kontam da ce me u ABC servisu zapaliti s cijenom.
    Inace na 170 500 mi je auto, po pravilu se radi na 180 000 ali kontam da ga sad uradim da sam miran. Pored toga, tecnost za brisace mi traje doslovno 3 dana, to pretpostavljam da crijevo negdje pusta? I jos jedna stvar, "magneti" koji drze naslonjac za ruku "zalijepljenim" za pretinac koji se nalazi ispod su iz nekog razloga popustili (ja sam jedan slucajno otkinuo ali su i prije toga slabo drzali), zna li neko gdje bi to mogao srediti jer me uzasno nervira to sto se pretinac malo malo odjednom otvori sam.

    Hvala!
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Veliki servis uradi u nekom od ovlastenih servisa, vidi koji je najjeftiniji i halali novac. To je nesto sto ces samo jednom uraditi, prije ces auto zamijeniti nego li doce vrijeme novom servisu. A i kada budes prodavao auto vrijedit ce vise kada pokazes racun servisa.
    Btw ja sam za Golfa 4 veliki servis platio 1000 KM ravno 2011 godine u ovlastenim servisu, a imao sam i opciju 750KM kod garaza majstora. Nisam htio rizikovati jer u slucaju belaja barem imam racun gdje je i sta radjeno.

    Ato za magnete na naslonjacu vidi na ebayu.
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    kod nas veliki servis = remen, a ostalo kako gdje i kako kad, u biti taj remen pravi problem ostalo malo teže, shodno tome tako se i formira cijena, a na kraju se vodi kao odrađen veliki servis.

    Ako hoćeš da uradiš pravu komparaciju ovlašteni ponuda sa stavkama i cijenom i onda do loklanih garaža sa njihovim cijenama i vidijećeš da to nije puno razlike za tako veliku stvar na autu.

    Samo da napomenem jednu sitinicu obzirom da sam ja ovako nekad tantavičar a po defoltu nisam, radio servis u renomiranom ovlaštenom postoji opcija vodena puma ti svoju daješ i dobijaš repariranu cijena tipa 90km, a postoji opcija nova nikad korištena cijena tipa 450km, obje oem, razlika u cijeni ista u garanciji isto. Al hoću da ti kažem bez detaljne komparacije teško je predložiti

    suma sumarumu ako ti keš nije problem ovlašteni plus kad prodaješ kasnije dobiješ na težini, ako je keš problem onda znaš i sam al vjerovatno tražiši potvrdu s foruma :)
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    takodjer kod ovlastenog ne treba zaboraviti da ces imati i garanciju, kod vw.a je obicno 2. godine, nisam upoznat sa ostalima.



    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Naslusao sam se svakakvih preporuka, od toga da radim u ovlastenom pa do toga da radim u nekoj sto vi zovete "garazi" sa originalnim dijelovima itd. Ima li iko iskustva sa Pavićem iz Tuzle? Znacajno je jefitiniji od ABC-a u Sarajevu a raja ga hvale po forumima pa mi nije jasno po kojoj osnovi je cijena dosta niza.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Znam i ja nekoliko ljudi sto u Pavicu rade servis, a znam i lika iz prodaje, mislim da su poprilicno ok. A sto su cijene nize, mozda zbog razlike Sarajevo<->Tuzla?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni nije jasno zasto vi pravite nauku od velikog servisa. Pobogu to je zamjena remena, pumpe i spanera, to moze svaki maturant srednje skole za automehanicara uraditi sa moment kljucem i setom gedora. Razlika je eventualno u kvalitetu dijelova. Sta mislite da ce bilo koji ovlasteni servis uraditi bolji posao od recimo naseg uvazenog forumskog mehanicara (dino), i u cemu bi to bilo bolje?
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    kakva su iskustva sa pežoima 3008 hibridi i 4x4, stvarno ima modela sa dobrom opremom koju godinu stari, gledam rav4 po piku prezadnji model i tako slučajno naletih na ovaj model pežoa, znam da to nije isto ali mogao proći.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam koje su beneficije hibrida osim u gužvi od semafora do semafora. Kontaj da su baterije potrošna roba i skupa, tako da polovno to uzimati nema smisla.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma dje je Fiat, pa nestao je sa ceste u BiH. kolega ima Punta MK 2, 2002 propao kroz pod, stalno auto u kvaru,
    A stilo jos koji da je ostao na cesti u voznom stanju, pa kad pogledam unutrasnjost Stila i 307-ce nakon 15 godina, razlika se primijeti, da ne govorim o razlikama u koroziji, recimo 307 ima pocincane limove a stilo nema.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dodji da pogledas pragove kod mog Focusa, ni tacke korozije nema

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Baš jučer majstor pregledavao moju 206icu i komentariše i zeza vlasnika Octavije novije nekoliko godine od Puga kako Pug nije Škoda, ima pocincane limove, nigdje korozije i problema sa tim :D :D
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa i focus ima pocincane limove, nije stvar samo u tome da budu pocincani, vec i kvalitet lim. Kod mene komsija radi limariju za pola kantona, kaze da francuzi odlicno kotiraju, svi poslije 2000-te, nemaju problema. Dok recimo vidjao sam mercedesa w203 2003 godiste, sav struho, Golfova 5, pragovi otisli totalno, zbog neke greske u dizajnu i prodora vode, itd.

    Samo pogledajte koja su auta naprasno nestala sa ceste, prijatelj Alfu 156 1.9 jtd prodao za 1900 KM jer nece niko, isto tako poznanik Alfu 147 jtd u odlicnom stanju za 2800 prodao. Od Fiata samo je ostao grande punto u manjoj kolicini.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dakle PUG>insert name :)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    World :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. veki81

    veki81 Aktivista

    Razlikuje li ovdje iko pojam model auta i marka auta?
    Ili je to sve isto?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da budemo iskreni ni model ne znaci mnogo kad se situacija razlikuje od primjerka do primjerka.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    Nisam htio toliko duboko da idem jer izgleda ni ovo vecina raje ne konta, jer dodje baja i drzi govor kako odredjena marka auta ima los lim losu elektroniku itd.,
    bez obzira sto recimo prave vec 100 godina auta ali po nekima izgleda od istih materijala.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    To sam napisao malo da Taleta nalozim :p
    A ima Focusa dosta truhlih, krenu po pragovima, bas mi je ovaj moj majstor to pokazao na prakticnom primjeru, a npr "okonja" je poznat po slabom limu, W211 je dosta bolje zasticen. Dakle, nesto ima do modela, a nesto i do generalnog stanja auta.
    Momak sto radi u Meta Systemu ima truhlu 307 SW, radio je vec kod limara i opet ne moze zaustaviti trulenje.